13 tatranek ve vinohradské síti

Nedělní pražské derby s Tatranem skončilo pro domácí SKV dvoucifernou porážkou. Nebýt jediného gólu z hole Renčína, Kafka si z Rieger arény odvážel svou první nulu v sezoně.

Úplný úvod zápasu však kruté porážce Vinohrad nenasvědčoval. Domácí se jako první dostali do šancí, Svobodu však vychytal Kafka, Dolejš mířil mimo a Matěj Raiter trefil pouze hostujícího obránce. Gólový účet tedy otevřeli střešovičtí. Jan Kolísko si seběhl ze svého postu obránce do útočného rohu a vymyslel prázdnou branku pro Ondřeje Riebauera. V osmé minutě přidal druhou branku Střešovic Ullmann a hosté se pomalu ale jistě usadili na své útočné polovině. Pěknou akci předvedli v čase 10:33 Natov s Mayerem, kdy první zmiňovaný zcela nehlídán neměl z velkého brankoviště problém zavěsit. O chvíli později mohl snižovat Matěj Raiter, Kafka byl však proti a z následného protiútoku Natov přidal další gól. Vinohrady během první třetiny několikrát rozehrávaly z totožného od mantinelu na své útočné polovině, nikdy však nedokázaly propasírovat míček za Kafkova záda. Jedna z těchto rozehrávek se vymkla kontrole, balonek ukořištil Nushart a skórující Gruber přidal pátý gól na stranu hostů.

Druhé dějství neprobíhalo v takové převaze hostů, ti si však díky Nushartovi a Zavadilovi dokázali přidat ještě dva góly na svůj účet a mohli mít tak klid na holích. Vinohrady se však nevzdávaly a co se týče střel, byly pro Střešovice ve druhé třetině rovnocenným soupeřem. Kafka byl však vždy na svém místě. Nepustil za svá záda ani tečovanou střelu Renčína nebo Gregorovo rotejro. Zuby si na něm vylámal Svoboda při svých několika pokusech i samostatném úniku, Bína i Ondra Stuchlík.

Poslední třetina nabídla ihned v úvodu ukázkovou šibenici od Riebauera a o chvíli později špičkou nohy Kafka vychytal Ondru Stuchlíka. Ke slovu se přihlásil Milan Fridrich, který neskutečně přesnou nahrávkou mezi nohama dvou obránců našel nabíhajícího si Mayera, kterému stačilo mít hokejku na zemi a usměrnit míček správným směrem. O minutu později už díky Marku Vávrovi svítilo na tabuli hrozivých 0:10 z pohledu domácích. Bohužel pro Vinohrady ještě nebyl konec. Deset minut před koncem přidal jedenáctý gól Vávra a zmatek při střídání Vinohrad potrestal zkompletovaným hattrickem Natov. Jednoho čestného zásahu se však domácí přeci jen dočkali. Bína vybídl Renčína a ten snad i za pomoci přítomných fanoušků, kteří dotlačili míček za Kafkova záda očima, smazal nehezkou nulu na straně SKV. Závěrečná power play domácích ale další gól Vinohrad nepřinesla a do prázdné branky se ještě prosadil Vávra a stejně jako Natov si připsal hattrick.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Tatran Omlux Střešovice 1:13 (0:5, 0:2, 1:6)

Branky a nahrávky: 57. Renčín (Bína) - 3. Riebauer (Kolísko), 8. Ullmann (Natov), 11. Natov (Mayer), 13. Natov (Mayer), 15. Gruber (Nushart), 25. Nushart (Zavadil), 33. Zavadil (Beneš), 41. Riebauer (Richter), 44. Mayer (Fridrich), 45. Vávra (Heřmanský), 51. Vávra (Kolísko), 54. Natov (Richter), 60. Vávra (Heřmanský). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 211.

Sestava SKV: Mrkos - Stuchlík O., Gregor, Rossi, Raiter M., Lanc, Raiter Š., Houra, Zezulka - Stuchlík Z., Svoboda, Dolejš, Bína, Renčín, Michalík, Beran, Mareš, Záň, Smutný. Trenér: Jan Pazdera.