3 body pro Ladies zůstavají doma!

Utkání mezi 7. a 11. týmem tabulky slibovalo vyrovnaný duel a taky že se 71 diváků v Rieger aréně dočkalo. Střely v poměru 33:13 pro hostující Židenice nezabránily domácím v zisku 3 bodů. Ladies tak díky tomu již počtvrté v řadě braly na domácí půdě body a pomalu se prokousávají tabulkou nahoru.

Do první třetiny vstoupilo aktivněji Brno, které se od začátku rozhodlo napadat, ale i přesto první gól padl z hole domácího celku. Dobisíková překvapila brankářku Remešovou, když její nenápadná střela propadla na přední tyč. Domácí šly tedy již ve třetí minutě do vedení. To jim ale příliš dlouho nevydrželo, protože již v osmé minutě využily Židenice výhodné standardní situace a Pravcová rozvlnila síť za Kuchyňkovou. Do konce třetiny se skóre již neměnilo, ale bylo to právě Brno, které mělo více ze hry.

Prostřední část přinesla gól zase v úvodních minutách, kdy se již ve třetí minutě prosadila hostující Mošťková, která dokonce vstřelila svůj první extraligový gól a poslala hosty do vedení. Poté domácí dostaly výhodu přesilové hry, kdy Novotná poslala k zemi Bartošovou, a tuto výhodu využily. Po ose Honzová - Trunečková se míček dostal až k Lingové, která z první trefila víko a bylo srovnáno. Pět minut na to se nepovedený výhoz hostující gólmanky dostal ke Kutnarové, která tuto minelu potrestala a dostala Vinohrady do vedení. To mohly domácí ještě navýšit, když dostaly druhou možnost přesilové hry. Tu bohužel nedokázaly využít, neboť Trunečková byla vyloučena za sekání a následovala minutová hra 4 na 4, která výsledek nijak neovlivnila. Do šaten se šlo za stavu 3:2 a domácí to měly příjemně rozjeté.

Bylo jasné, že třetí třetina bude zase rozhodující. Brno pokračovalo ve svém napadání, které dokázalo přetavit v gól až v deváté minutě, kdy se z malého brankoviště prosadila Sedláčková. 40 vteřin ale stačilo Žižkové k vrácení vedení na svou stranu. Neskutečnou bekhendovou dorážkou překonala hostující Remešovou, kterou poslala na střídačku. Židenice si vybraly svůj time-out, který nejspíše nevyšel podle jejich představ. Lingová se projevila jako správný kapitán a střelou od mantinelu vymetla pavučinky. Domácí odskočily o dva góly a blížily se k zisku 3 bodů. Ve třetí třetině se roztrhl s góly pytel a hostující zápas ještě nevzdaly. V 53. minutě se z otočky prosadila Indrová a Židenice cítily šanci. S blížícím koncem utkání přicházely nepřesnosti na hokejkách a minutu před koncem byla Kylarová vyloučená za sekání a dala tak hostujícím obrovskou příležitost k vyrovnání. Aby toho nebylo málo, tak půl minuty do konce získaly Židenice více než příjemnou standardní situace ze středu hřiště v ideální vzdálenosti od brány. Naštěstí pro domácí se rozeznělo „pouze“ břevno a tentokráte Ladies zbytečnou ztrátu bodů nedopustily.

Díky výhře 5:4 tak 3 body zůstávají doma a Ladies postupují tabulkou výš. Další zápas je čeká tuhle neděli, kdy hrají s Olomoucí, se kterou minule prohrály na nájezdy, takže jejím hráčkám mají co vracet.

TJ SKV – K1 Florbal Židenice 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Dobisíková (Žižková), 26. Lingová (Trunečková), 30. A. Kutnarová, 50. Žižková (Honzová), 50. Lingová (Zelníčková) – 8. Pravcová (Novotná), 22. Mošťková (Janečková), 49. Sedláčková, 53. Indrová (Pravcová). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 71.

Sestava SKV: Kuchyňková - Trunečková, Honzová, Šádková, Sladkovský - Zelníčková, Kalistová, Lingová (C) - Kylarová, Žižková, Dobisíková - Vavřinová, Bartošová, Bursová - Kutnarová. Trenér: Boleslav Kytka.