Ani nadějné vedení 5:3 na body nestačilo, SKV těsně prohrálo s Libercem

Dlouho to v duelu s Libercem vypadalo na druhou domácí výhru v sezoně. Jenže pak Severočeši zabrali a během tří minut skóre otočili ve svůj prospěch. Sokolové už na těsné vedení soupeře nestačili zareagovat a ve svém druhém superligovém zápase museli skousnout porážku.

Vinohrady působily v prvních dvou třetinách lepším dojmem. Úvodní oťukování obou týmů prolomil skvělým volejem Zbyněk Stuchlík a poslal SKV do vedení. Pak se činily obě obrany, které do poloviny zápasu nedovolily nikomu skórvat. Až ve 29. minutě srovnal Marek na 1:1.

Pak sokolové vytěžili z minima maximum. Hosté rozehrávali slibnou standardní situaci u Dejmalovy brány, vinohradský brankář však skvěle zamezil šanci, rychle vyhodil míček na Skřivánka a ten vrátil domácím vedení. O pár vteřin později Linhart výborně rozehrál standradku na Hanáka a ten propálil Vaníčka. Vinohradům se tak podařilo dostat se do dvoubrankového vedení 3:1.

O pár minut později bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Hanák našel volného Zbyňka Stuchlíka a ten podruhé v utkání skóroval. Tříbrankový náskok Sokolu vydržel bohužel jen chvíli. Po přesné střele z dálky se radoval Valeš a stanovil skóre po 40 minutách - 4:2.

Liberec v úvodních minutách závěrečného dějství dominoval a zasypal brankáře Dejmala několika nebezpečnými střelami. Vyústěním byla kontaktní branka Lukáše Veselého, kteřý přesně zamířil ze střední vzdálenosti. Z tohoto gólu se ještě Vinohradští dokázali oklepat a Hanák po skvělé přihrávce Skřivánka zaznamenal svůj druhý gól v utkání a celkově už čtvrtý kanadský bod.

Vedení 5:3 vypadalo slibně, jenže pak se projevila síla libereckého celku. Během necelých tří minut Severočeši otočili průběh zápasu a po brankách Veselého, Ferdana a Saláta rázem vedli 6:5. Domácí v závěru zkusili hru v šesti, ale Linhart nastřelil pouze tyč. SKV tak prohrálo ve druhém utkání v sezoně 5:6. Už v neděli však mohou sokolové vylepšit svou zápasovou bilanci v dalším domácím duelu s Ostravou.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Liberec 5:6 (1:0, 3:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 14. Z. Stuchlík (Hanák), 30. Skřivanek (Dejmal), 30. Hanák (Linhart), 38. Z. Stuchlík (Hanák), 49. Hanák (Skřivanek) – 29. Marek (Klucho), 38. Valeš (Veselý), 46. Veselý (Ferdan), 54. Veselý (Valeš), 56. Ferdan (Kološ), 57. Salát (Marek). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 145.

Sestava SKV: Dejmal - O. Stuchlík (C), Hanák, Houra, Kachnič, Lanc, Suchý - Linhart, Z. Stuchlík, Skřivánek - Vnuk, Hartman, D. Záň - Harnesk, J. Záň, Entlicher - Beran, Rychetník. Trenér: Michal Pazdera.