Béčko žen zůstává suverénní!

V klidném čase vánočního obžerství, „gaučingu“ u televizních pohádek a usilovného tréninku na Silvestra si pojďme připomenout poslední letošní zápasy ženského B týmu.

FBŠ BOHEMIANS C vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 2:9

První ze dvou dohrávek královodvorského turnaje se uskutečnila v předvečer rojů Mikulášů, čertů a andělů (a taky narozenin naší Kolaf) na domácí půdě. Bohužel, ani tentokrát se soupeři nepodařilo sejít ve větším než základním počtu. A hrajte proti pěti statečným, které ani střídat nemohou. Obávali jsme se nejhoršího: toho, že budou betonovat, a toho, že budeme muset ustavičně tvořit hru. Tyto chmury se však nepotvrdily, trenéra Hovorku nemůže označovat za florbalového Ottu Rehhagela a i ve třetí třetině hrozily Bohemačky brejky a předváděly solidní hru. Úvodní část skončila v náš prospěch 4:0, když se postupně trefily áčková posila Péťa Batíková, Eliška Šillerová, opět áčkařka Kája Černovská a Hanka Vejborná. Ve druhé třetině znovu skórovala Kája, která dříve působila v barvách soupeře a tímto asi pozbyla posledních kamarádek, později se prosadila i dvojice Kolafová-Hrdinová, když dokonale splnily trenérovy pokyny. Hned v první minutě závěrečného dějství sokolky nicméně inkasovaly, ale vzápětí zase svůj náskok navýšily úspěšně proměněnou přesilovou hrou (kapitánka Bohemians už vážně potřebovala oddych, ale Anička Javorská ji dopřála pouhých 13 vteřin). V samém závěru Zuzka v brance vychytala nájezd a mezi střelce se zapsala Terka Císlerová a opět, jako správná posila, i Batík. Konečné skóre upravovala Bohemka po menším zaváhání obrany.

Branky a nahrávky: 25. Blažková T. (Musílková), 34. Blažková B. – 1. Batíková, 7. Šillerová (Petřeková), 9. Černovská (Vejborná), 10. Vejborná, 16. Černovská (Batíková), 19. Hrdinová (Kolafová), 27. Javorská (Petřeková), 29. Císlerová (Vejborná), 35. Batíková (Vejborná).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY C 6:0

Jen o týden později se na stejném místě ve stejný čas sešly tentokrát obě ženské sokolské zálohy, aby si vystřihly takový ligový přátelák. Céčko i v osekané sestavě tří hráček a čtyř juniorek předvádělo statečný výkon, holky z béčka měly nemalé problém v tom se prosadit. Možná i proto se poprvé skóre měnilo až ve druhé třetině a to díky nové áčkové posile, Natálie Bartošové. Do přestávky se ještě prosadily Bára Vavřinová a Anička Javorská (která díky absenci Moniky Petřekové měla jedinečnou příležitost zaútočit na její první místo v kanadském bodování - předběhnu čas, Moničin trůn se moc neotřásl). Třetí třetina nicméně patřila jediné hráčce a to Anče Kutnarové, která nezvykle nastoupila v dresu a s hokejkou a málem všechny stabilní hráčky zahanbila hattrickem. Nejprve nabyla Káje Černovské, poté si hned po dvakrát role holky obrátily a zařídily tak výhru béčka 6:0. Pikantní na celém zápase byl nejen souboj kamarádek a sparing partnerek, ale především to, že proti stanuly i dcera s matkou, což jsme zatím nikdy v Sokole neměli. Za béčko nastoupila konečně po zranění juniorka Bára Vavřinová, na lavičce céčka seděla její máma Marcela.

Branky a nahrávky: 13. Bartošová (Švorcová), 21. Vavřinová, 24. Javorská (Vavřinová), 27. Černovská (Kutnarová), 29. a 32. Kutnarová (Černovská).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. FBC TEXAS B BANDITS 3:1

Jen o den později se holky z béčka postavily mezi mantinely znovu a pro letošní rok i naposledy. A protože se říká, že to nejlepší nakonec, byl jim do cesty postaven doposud nejlepší a nejvyrovnanější soupeř v lize, nově seskládaný tým FBC Texas, který označením B pouze mate. Však si ale na tento celek musela liga nějakou dobu počkat, než se mu podařilo formálně vyřídit většinu přestupů svých hráček! V dresu béčka se po dlouhé době objevily obránkyně Terka Bukovičová a juniorka Mirka Nováková, poprvé v sezóně zavzpomínala na staré časy v obraně s Lenkou i Týnka Jiříčková, která patří na soupisku extraligového týmu. Právě ta nahrávala na úvodní gól Aničce Javorské a vůbec měla na čepeli asi další tři tutovky, kdyby to nebyla Týnka, nově přezdívaná florbalový Aleš Hemský . Druhou třetinu otevřela klasická dvojka Javorská-Petřeková v přesilovce (musím uznat, letos soupeřova vyloučení nemůžeme pokládat za trestání nás, ale stalo se to skutečnými herními výhodami). A přestože pouze závěrečná část skončila gólově vyrovnaná (no, i když i to je diskutabilní, protože míček za Zuzanina záda dopravila Buky), tempem ani charakterem hry se Bičizz nad soupeřem nijak nevyvyšovaly. Na předváděný výkon se divákům dobře koukalo a myslím, že i samy hráčky mohly být spokojeny.

Branky a nahrávky: 12. Javorská (Jiříčková), 14. Javorská (Petřeková), 34. Petřeková – 26. Bašová (Velechovská).

Co víc dodat? Vánoční svátky a bujaré novoroční veselí přezimují holky z béčka na krásném prvním místě ligy. Předvádějí, až na výjimky, pohlednou kombinační hru, baví se florbalem, střílí góly, záda jim kryjí spolehlivé gólmanky. Dokonce i ty přesilovky nejsou typicky sokolské, ale úspěšné! Ale co je nejdůležitější, v týmu panuje příjemná atmosféra. A pouze malinkatá drobnost na závěr: jako jediné v celém klubu doposud holky neztratily ani bod! Jsou zkrátka SKVěle Boží!