Benfika nevyzrála na Kutnou Horu

Jelikož Ruka Boží má na práci celý svět, přináší hořký report ze zápasu Benfiky s týdenním zpožděním. Mužské béčko se stále v nové sezóně trápí ...

Po předchozím víkendu a zisku pěti bodů se zdálo, že krize je zažehnána a Benfika nastupuje opět na svou (již tři roky trvající) vítěznou vlnu. Opak byl ale pravdou. Mužstvo předvedlo mizerný výkon na němž se těžko hledá pozitiv. Na výkony hráčů by se dalo použít biblické přísloví: „Kdož je bez viny, ať hodí kamenem!“ Ruka Boží je ovšem viny prosta, takže vám může zprostředkovat krátký přehled žluto-černé bídy.

První třetina začala ve Zruči nad Sázavou značně ospale, za SKV vyprodukoval několik propagačních střel Vlk, domácí příliš nehrozili. Maloměstští diváci, kterých se při nedělním odpoledni sešel hojný počet, se tak v ochozech poměrně nudili. K osmělení kutnohorských zavelel „Jidáš“ Vaňáč, který převléknutím barev neztratil nic ze své florbalové chytrosti, kterou vynikal i v SKV a šikovně nahazoval na Kempovu branku, kde jeho důrazní spoluhráči obranným dvojicím Sokolů řádně zatápěli. Gól ovšem nepadl a všichni se tak těšili na druhou třetinu.

Ta začala lépe pro hosty, když po pěkné akci vybídl Pecha ke skórování Vlka. Tahoun vinohradských útoků vzápětí vsítil ještě jednou a nálada na střídačce byla povznesená. Tradiční problémy s důrazem před bránou ale vbrzku domácí potrestali a následně po brejku a až nadlidsky přesném zakončení skóre opět vynulovali. Gólem do šaten ale ještě 4 vteřiny před koncem potrestal vyloučení domácích „Ropák“ Filip Mikeš po tradiční spolupráci se svým bratrem Markem. Již konec druhé třetiny ale opanovali domácí, kteří svým předstíraným napadáním plašili hostující beky, kteří pak kupili chybu za chybou.

Ve třetí třetině nastolený trend pokračoval a Vaňáč tentokrát sám trestal. Sokolové ještě zvýšili intenzitu individuálních chyb, Neuman nahrával, když měl střílet, Špačkovi uskakoval míček, Kytka fauloval a obránci ztráceli jeden balón za druhým. Přesto se SKV dokázalo dvakrát dostat do vedení zásluhou paradoxně právě Špačka a Neumana. Červeno-bílí ale vždy nalezli odpověď, zejména při gólu na 5:5 byl Kempa bezmocný.

Atraktivnost zápasu se tak rozhodli vzít do rukou rozhodčí, kteří vteřinu před koncem rozhodli pro trestné střílení ve prospěch hostů. To ovšem trestuhodně neproměnil Špaček, který svůj kříž a tíhu situace neunesl, čímž rozhodl pro prodloužení. V něm vyzvali rozhodčí ke kompenzačnímu nájezdu i domácí, kteří ovšem také sportovně neproměnili. Opravdovou lahůdkou však byl až samotný závěr. Domácí hráč svou laxní chůzí do rohu zmátl pořadatelský stolek, který v domnění, že se rozehrává, zastavil čas. Následný centr před bránu během stojícího času pak dokázali domácí usměrnit do brány překvapeného Kempy. Nastálá situace nenechala nikoho v hale klidným a rozhodčí se jali řešit tuto detektivní zápletku individuálními rozhovory s téměř každým hráčem. Když se blížilo k půlnoci, vynesli pak verdikt o platnosti gólu a zápas ukončili.

Šéftrenér Benfiky Šmolík se následně nechal slyšet, že nad florbalem láme hůl a bude se věnovat kanoepólu. Bůh nám pomáhej!

FBC Kutná Hora - TJ Sokol Královské Vinohrady B 6:5p (0:0, 2:3, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Kareš J. (Vaňáč), 39. Bochníček (Kunášek), 48. Vaňáč (Rejna), 52. Bochníček, 59. Reithar (Kareš J.), 65. Kareš M. (Kareš J.) - 28. Vlk (Pecha), 34. Vlk (Stavjaňa), 40. Mikeš F. (Mikeš M.), 50. Špaček (Nigrin), 56. Neuman (Pecha). Rozhodčí: Kokeš, Herman. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 20.