Benfika po dvou kolech stoprocentní

Vinohradský B tým mužů v prvním hracím víkendu nezaváhal a ukořistil šest bodů. Hned dvě pražská derby se odehrála na domácí hale.

Sobotní den patřil v Rieger aréně florbalu. Po ženské extralize a mužské superlize se na hřišti představila divize mužů. Benfika sehrála své první utkání proti B týmu Chodova. Pozdní večerní hodina se brzy ozvala a hráči se ne a ne dostat do tempa. Úvodní branky se diváci dočkali až na konci deváté minuty. Střílenou nahrávku Chvátala před brankou zpracoval Pecha a bez problémů zaklidil míček pod padajícího Zajíce. Uspávající atmosféra nadále pokračovala, až z toho usnul i internet v hale. Naštěstí toho pořadatelé nemuseli až tak moc litovat, jelikož další gól padl až v minutě osmnácté. Chodov se dočkal vyrovnání, ze kterého se neradoval moc dlouho. O necelou půlminutu později vrátil domácím vedení Špaček svou typickou střelou do růžku branky z poloviny hřiště. To, že Chodov umí dávat rychlé góly, se ukázalo vzápětí. Na srovnání potřeboval Doležal pouhých 5 vteřin.

Druhá perioda začala o něco svižnějším tempem, o čemž svědčily i přesné zásahy na obou stranách. Do vedení poslal Vinohrady Chvátal a čtvrtou branku přidal Klíma. Zanedlouho snížil nechytatelnou střelou do víka Paskal a střelci se na chvíli umlčeli. Ozval se až v polovině prostřední periody obránce Marek Mikeš, který vrátil SKV dvoubrankový náskok. Co se týče šancí, druhá třetina jich byla plná. Snipeři si však vždy vylámali zuby na jistých gólmanech. Záznam do střelecké tabulky si mohl napsat ke konci periody i Martin Zima. Domácí tak vstupovali do závěrečného dějství s náskokem tří branek.

Úvodní vteřiny třetí třetiny ale patřily Chodovu. Po necelé půl minutě snižoval Doležal, který tak zkompletoval hattrick a hosté si vytvořili mírný tlak. Ten zužitkoval opět Doležal, který dokončoval práci svého parťáka Paskala a znovu snížil na rozdíl jediné branky. Odskočit do pohodlnějšího vedení mohli Sokolové ve 46. minutě, kdy byl vyloučen Mikulíček. Přesilovku sice Vinohrady sehrály pohledně, gólu se ale nikdo nedočkal. Deset minut před koncem zápasu se opět s góly roztrhl pytel. Na 7:5 zvyšoval Klíma, za pár vteřin odpovídal Kořínek a o chviličku později přidal svůj druhý gól Chvátal. Hosté stále dobývali Laurincovu branku a dočkali se ještě jednoho snížení. Na 8:7 upravoval Paskal necelých 7 minut před koncem zápasu. Srovnání však SKV už nedovolilo. I s trochou štěstí si mohlo po základní hrací době oddychnout a vzít všechny tři body.

TJ SKV B - FAT PIPE FLORBAL CHODOV B 8:7 (2:2, 4:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 9. Pecha (Chvátal), 18. Špaček, 22. Chvátal (Pecha), 24. Klíma (Tůma), 29. Mikeš M. (Chvátal), 40. Zima (Šach), 51. Klíma (Malý), 51. Chvátal (Sigl) - 18. Doležal (Baláž), 18. Doležal (Baláž), 25. Paskal, 41. Doležal, 44. Doležal (Paskal), 51. Kořínek (Doležal), 54. Paskal (Kořínek). Rozhodčí: Rousek, Šaroch. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 12.

V neděli se SKV vrhlo do boje s Bohemians hned poté, co své utkání dohrály vinohradské juniorky. Druhé pražské derby v tomto víkendu začalo pro domácí lépe než to první. Už ve čtvrté minutě předvedl své kličky a přesnou střelu Špaček. Navýšit skóre mohly Vinohrady vzápětí při nabídnuté přesilové hře. Tu však ani v tomto zápase nikdo nevyužil. Druhý gól na sebe ale nenechal dlouho čekat. Nahození od Řeřichy se dostalo až před bránu ke Kytkovi, který baseballovým úderem zatloukl míček za brankovou čáru. Na 3:0 zvyšoval ve třinácté minutě Zitko po skvěle secvičené rozehrávce na velkém brankovišti. Snížit mohlo FbŠ také díky přesilové hře, ale ani jim nebylo v početní výhodě přáno.

Prostřední perioda začala mírnou převahou hostů, ti ji však nedokázali přetavit v gól. Slova se tak opět ujali domácí. Konkrétně Filip Mikeš, který z velkého brankoviště přidal čtvrtou branku SKV. Bohemians do konce třetiny zvládlo snížit na rozdíl jediné branky. Trefili se postupně Harák, Dragoun a Blažej, přičemž se poslední zmíněný radoval půl minuty před sirénou ukončující druhé dějství.

Další drama o jeden gól ale odmítl Chvátal. Ten svou střelou vrátil SKV dvoubrankové vedení. O minutu později vyslal Pechu do brejku Tůma a ryšavý útočník chladnokrevně proměnil. Ani druhá nabídnutá přesilovka domácím nevyšla a FbŠ se stále hnalo za góly. Dvě minuty před koncem utkání se hosté usadili na své útočné polovině a dokázali ještě jednu branku vstřelit. Na tu však domácí odpověděli hned dvěma přesnými zásahy Špačka a Řeřichy. Nedělní večer tak skončil o něco přesvědčivějším výsledkem 8:4.

TJ SKV B - FbŠ Bohemians B 8:4 (3:0, 1:3, 4,1)

Branky a nahrávky: 4. Špaček (Klíma), 7. Kytka (Řeřicha), 13. Zitko (Řeřicha), 26. Mikeš F. (Špaček), 43. Chvátal (Špaček), 44. Pecha (Tůma), 59. Špaček (Chvátal), 60. Řeřicha - 30. Harák (Plecháč), 39. Dragoun (Koubek), 40. Blažej (Koubek), 59. Boháč (Haráč). Rozhodčí: Kokeš, Husák. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 31.