Benfika zvítězila ve dvou přestřelkách

Hrstka diváků mohla být svědkem 34 branek během dvou zápasů. Benfika si zapsala do tabulky pět bodů po výhře nad Nymburkem na nájezdy a v základní hrací době nad rezervou Startu98

Poklidně vinohradské odpoledne se pomalu přehupovalo k večeru a nic nenaznačovalo tomu, že by se nad Riegerákem strhla branková smršť. Přesto tomu tak bylo a brankový účet načali hosté. Po rychlém brejku se prosadili a ve čtvrté minutě tam žluto-černí prohrávali. Domácí se ovšem nenechali rozhodit a s bohorovností sobě vlastní se usadili půlce hostů a vymýšleli ohrožení Šmídovy svatyně. Jako první ji (poněkud paradoxně, protože hovoříme o Benfice) znesvětil Vlk a po něm se trefili ještě Špaček, Nigrin a znovu Vlk. Soupeři nicméně nelenili a z ojedinělých náznaků akcí byli téměř více než stoprocentní. Skóre po první části se tak zastavilo na divokých 4:3.

Kažení průměrů gólmanům trvalo i v druhé části a přesto že si Sokoli vytvořili díky dalším brankám Hartmana, Chvátala a Řeřichy až třígólový náskok, neprominul jim Nejvyšší minulá pochybení a míčky se odrážely k soupeřům až po téměř neuvěřitelných trajektoriích a ti nemilosrdně trestali. Kýžený klid tak na hokejky Benfiky nepřicházel a ani z tlaku vyzískané přesilovky nepřinášely gólové ovoce. Nicméně i druhou třetinu domácí opanovali a vedli 9:6.

Třetí třetina byla ale z pohledu vinohradských děsivá. Počet zahozených šancí a obdržených gólů vytvořily přímou úměru, a závěr zápasu tak sliboval klasické sokolské drama. Jeho hlavní postavou se ukázal být Záhora, který, skrze příklad daný Abélardem a Heloisou, uvažoval o významu a důležitosti lásky k ženě a k Bohu a z rozvahy ho vytrhl až míč, který se mu po zemi na bližší tyči prokutálel do branky. Soupeř tak vyrovnal, a protože Spasitel je jen jeden a odmítli jej napodobit Neuman i Řeřicha z nadějných příležitostí, šlo se do prodloužení.

Pro SKV bylo prodloužení zatím dvakrát smrtící, ovšem hráči byli rozhodnuti se nepodrobit statistikám. Na tyč zvonil Nigrin a i další hráči byli blízko, nicméně Šmíd si nenechal nadělit potupnou desítku. Rozhodnout tak musely nájezdy, ve kterých byli nekompromisní Vlk i Špaček a Záhora napravil svou chvilkovou nekoncentraci jistými zákroky, které vedly k zisku bodu navíc.

TJ Sokol Královské Vinohrady B - SKP Nymburk 10:9pn (4:3, 5:3, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Vlk (Hartman), 15. Špaček (Chvátal), 17. Vlk (Mikeš), 17.Nigrin (Špaček), 24. Hartman (Řeřicha), 26. Chvátal, 34. Řeřicha (Zitko), 38. Špaček (Nigrin), 39. Nigrin (Mikeš), rozhodující nájezd Špaček - 4. Popek (Hradecký), 17. Popek, 18. Drobný, 22. Hampl (Drápalík), 35. Hradecký (Hampl), 39. Hampl (Hradecký), 44. Hampl (Drápalík), 45. Popek, 56. Říha (Suchý). Rozhodčí: Dunda, Flek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 20.

Sestava SKV: Záhora – Řeřicha, Zitko, Nigrin, Mikeš – Neuman, Vlk, Hartman, Chvátal, Špaček, Tůma (C), Klíma, Kytka, Zima.

V souboji béček nedávných prvoligových soupeřů chtěli Sokoli po dlouhé době opět na plno bodovat. Soupeř byl na posledním místě divizní tabulky a cesta z pražských periferií jej jistě pořádně vyčerpala. Další vzpruhou mohli být pro Benfiku diváci, kteří se do hlediště trousili postupně a těšili se asi hlavně na následující extraligovou bitvu áčka s Brnem.

Vinohradští na rozdíl od soboty vykročili do zápasu pravou nohou, když se již po minutě trefil Hartman. I nadále domácí využívali nepříliš agresivního napadání hostů a poměrně snadno se dostávali na půlku soupeře, kde ovšem chyběla finální přihrávka. Tento platonický tlak zažehnal až „Blonďatý blesk“ Smutný, který pro sebe netypicky neuspěchal střelu a mazácky proměnil. Kunratičtí hrozili spíše sporadicky a Kempovy rychlé ruce tak většinu času zahálely. Naopak o místo na slunci Boží přízně si řekla třetí pětka, kterou táhl dvěma góly „Věčný Lazar“ Kytka. Rovněž Smutný (při absenci Speedyho Tůmy bezpochyby nejrychlejší hráč na hřišti) na své straně dominoval a rozdával přihrávky i přesné zásahy. Za stavu 6:0 se tak zdálo být rozhodnuto a hříchy předchozích mačů zapomenuty.

Snadno nabyté vedení ovšem vedlo k polevení koncentrace i výkonu a soupeř během krátké chvíle po několika individuálních chybách vsítil čtyři góly. Sokolové si vzpomněli na předchozí nezdary a začali se třást před Božím hněvem…odvahu a naději do žil jim ovšem vliv brzkou odpovědí Zima. Stav 7:4 domácí viditelně povzbudil a ti tak výjimečně přidávali další góly, jejichž počet se nakonec zakulatil na počtu přikázání. Soupeř už si ke svému katechismu přidal pouze Nezabiješ! a zápas tak skončil 10:5. Vinohrady tak oslavily druhou trojbodovou výhru a posunuly se v tabulce vpřed…další body jsou očekávány již tento víkend proti městu sv. Barbory.

TJ Sokol Královské Vinohrady B - FBC Start98 B 10:5 (2:0, 5:4, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Hartman (Smutný), 14. Smutný, 23. Vlk (Zima), 25. Kytka (Nigrin), 26. Kytka (Zima), 30. Smutný (Hartman), 40. Zima (Kytka), 47. Smutný (Hartman), 52. Pecha (Zima), 53. Zitko (Nigrin) - 33. Paseka (Derka), 36. Petržela, 37. Horálek, 38. Horálek (Krajča), 59. Derka (Procházka). Rozhodčí: Jakoubek, Hós. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 54.

Sestava SKV: Kempa – Zitko, Zima, Nigrin, Sigl (C) – Neuman, Pecha, Vlk, Smutný, Hartman, Kytka, Klíma, Mikeš, Špaček.