Bohemka si odvezla ze Sokola 3 body

I přes zlepšenou 1. třetinu Ladies znovu nedokázaly udržet tempo celé utkání. Tentokrát je zklamalo druhé dějství, díky kterému prodloužilo období bez získaného bodu a na kontě mají stále pouhé 3

Do vinohradské branky premiérově nastoupila Anna Kutnarová a nervozitu na sobě nedala znát. Předváděla sebevědomé zákroky, kterými Vinohrady zachránila od inkasování mnoha a mnoha branek. Na hřišti působila jako šestý hráč, ale ani to však nestačilo domácím k vítězství. Úvodní dějství bylo opatrné z obou stran. K vidění byl pomalý, divácky neatraktivní florbal, který jako první dokázaly oživit hráčky Bohemians. Po zbytečné ztrátě domácích se schovanou střelou z poloviny hřiště prosadila Burdová, a dostala tak hostující tým do vedení. Nadále však pokračovala nudná hra, bez většího adrenalinu. Bohužel pro Vinohrady se po nenápadném střetu na středu hřiště skácela k zemi Macurová a utkání již nedohrála, neboť jí zradil kotník. To zahýbalo sestavou Vinohrad, ale i přesto, díky veliké pasivitě Bohemky, dokázaly skóre vyrovnat. Po špatně rozehrané situaci z rohu Tvrzníková napravila svou chybu a balonek získala zpět, nahrála Jiříčkové, která FbŠ vrátila stejným dílem. Gól padl totiž téměř totožně jako z hole Bohemians. Lehkým nahozením nad nohu golmanky míček zaplul do brány a Jiříčková tak mohla slavit svůj premiérový gól. Pak se ovšem potvrdilo heslo: „Nedáš, dostaneš“. Po nahrávce Kotíkové před bránu se ke střele dostala Tvrzníková, ta však pouze ověřila pupek Kreisngerové. Z následující protiútoku se rozběhla zeleno-bílá Hyršlová, nasadila Tvrzníkové „jesle“ a bez problému nahrála Šmídové na střed, která suverénně zavěsila. Zbytek třetiny se skóre neměnilo a do šaten šlo SKV pouze s jednogólovou ztrátou.

V druhém dějství byl k vidění úplně jiný florbal. Dalo se očekávat, že trenér Bohemians Jedlička, dá svým hráčkám co proto za předvedenou hru, a bude po nich chtít, aby přepnuly na úplně jinou úroveň. To splnily, neboť ihned po 19 vteřinách se poprvé prosadila Bočanová. Té stačily od té doby necelé 3 minuty, aby zkompletovala hattrick. Poláková ani ne čtvrt minuty na to zvyšovala již na hrozivě vypadajících 6:1 pro zeleno-bílé hráčky. Klokanky byly všude a neskutečně domácí točily. Ty se v prostředním dějství téměř vůbec nedostaly na útočnou polovinu hřiště, čemuž také odpovídají střely na branku v poměru 5 ku 23.

I přes celkem vysoký rozdíl ve skóre Sokolky doufaly, že dokáží se zápasem ještě něco udělat. Bohužel pro domácí po výhozu golmanky Kreisingerové a střely z otočky z čepele Reischlové na světelné tabuli ve 45.minutě už svítilo skóre 1:7. Ale i nadále se Sokolky nevzdávaly a potvrdily stoupající kvalitu v průběhu utkání. Hyršlová, z domácího týmu, lítala na hřišti jak motorová myš a předváděla neuvěřitelný výkon, nejen z fyzického hlediska, bohužel své slibné šance nedokázala využít. A tak se ke slovu dostala skvěle hrající Honzová, zaslouženě oceněna nejlepší hráčkou utkání. Nejdříve krásně prošla celé hřiště a poté nahrávala Tvrzníkové, která byla před bránou úplně osamocená. Ta však, možná nepřekvapivě, pouze rozzvučela brankovou konstrukci. Na druhý pokus už Honzové došlo, že nemá pořád nahrávat a po dalším krásném sólu přes celé hřiště zavěsila za záda Kreisingerové a snížila tak na 2:7. Víc už však Vinohrady nedokázaly a tak utkání skončilo výhrou Bohemians.

SKV Ladies tak znovu zklamala nesoustředěnost po celou dobu utkání a také neschopnost vstřelit branku, neboť s průměrem necelé 2 góly na zápas se vyhrává opravdu těžko.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ "pipni.cz" Bohemians 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Jiříčková (Tvrzníková), 51. Honzová - 6. Burdová (Šmídová), 17. Šmídová (Hyršlová), 21. Bočanová (Veselá), 30. Bočanová (Hyšlová), 34. Bočanová (Chełstowska), 34. Poláková (Hyršlová), 46. Reischlová (Kreisingerová). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 70.

Sestava SKV: Kutnarová - Šádková, Vejvodová, Sladkovská, Kotíková, Honzová, Jiříčková - Macurová (C), Hyršlová, Petřeková, Tvrzníková, Čermáková, Strejcovská, Fialová, Vejborná. Trenérka: Mája Kotíková.