Boys dvakrát padli v Pardubicích

Do boje o nejvyšší soutěž se po roce vydali i muži. Sérii hranou na 4 vítězné zápasy započali na horké půdě v Pardubicích, odkud si bohužel vezou dvě prohry.

Vinohradským se povedl vstup do sobotního zápasu, když hned v první minutě otevřel účet celé série Bína. Co se týče střel, mělo SKV nad Pardubicemi navrch. Bohužel to nedokázalo přetavit v gól. Ještě do konce první třetiny domácí Sokol otočil skóre po přesných zásazích Zozuláka a Lisy.

Druhá třetina začala opět veseleji pro SKV. Po 38 vteřinách hry byl vyloučen pardubický Teichman a Vinohrady v přesilové hře srovnaly díky přesné střele Ondřeje Stuchlíka. O čtyři minuty později se do šarvátky dostali Zezulka a Junek, což rozhodčí ocenili vyloučením na obou stranách. Hra 4 na 4 se více povedla Pardubicím, jelikož po půl minutě vrátil vedení svému týmu Burian. Na delší dobu to bylo od střelců z obou táborů všechno. Než zazněla ale druhá siréna, stihl Burian zkompletovat hattrick a Pardubice tak odskočily do tříbrankového vedení. Což nezměnila ani půlená přesilovka Vinohrad.

V závěrečné periodě se jal snižovat Zbyněk Stuchlík a Gregor si tak v tento večer připsal již třetí gólovou nahrávku. SKV dál dobývalo branku Levínského, zdárně se to povedlo až 4 minuty před koncem, kdy na rozdíl jedné branky snižoval Zavadil. Pardubice ale za necelé dvě minuty odskočily do pohodlnějšího náskoku 6:4, který si pohlídaly i při závěrečné power play Vinohrad.

Sokol Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Zozulák (Škeřík), 17. Lisa (Němeček), 26. Burian (Zozulák), 36. Burian (Teichman), 37. Burian (Ďopan), 58. Dlesk (Oubrecht) - 1. Bína (Gregor), 22. Stuchlík O. (Gregor), 44. Stuchlík Z. (Gregor), 57. Zavadil (Skřivánek). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 162.

Nedělní utkání bylo o poznání opatrnější a vyrovnanější, o čemž svědčí i bezbranková první třetina, ve které Pardubice prověřily Mrkose 4x a SKV Levínského 5x. To se ale mělo změnit ve druhém dějství. SKV šlo opět do vedení, tentokráte zásluhou Zavadila. Na tento gól měli domácí rychlou odpověď v podobě přesného zásahu Lisy. Do konce třetiny ještě zvládly Vinohrady využít nabídnutou přesilovou hru a díky Ondřejovi Stuchlíkovi se vrátit do vedení.

Dalo by se říci, že třetí třetina patřila Zozulákovi. Nejprve krátce po začátku poslední dvacetiminutovky srovnal skóre, pak ve vlastním oslabení dokázal proměnit nařízený samostatný nájezd. Definitivní podobu skóre dodal týž muž, který tak zkompletoval hattrick. Vinohrady se opět snažily s výsledkem něco udělat, ale nepomohla jim opětovná hra bez gólmana necelé tři minuty před koncem zápasu.

Série se tak za stavu 0:2 z pohledu Vinohrad přesouvá do Prahy, kde bude pokračovat již tento víkend. Podle slov trenéra Hovořáka je SKV připraveno sérii vyrovnat, tak se pojďte o tom přesvědčit i vy, do Rieger arény již v sobotu 12. 3. od 20:00!

Sokol Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 32. Lisa (Brychta), 44. Zozulák (Ďopan), 49. Zozulák, 55. Zozulák (Ďopan) - 30. Zavadil (Skřivánek), 38. Stuchlík O. (Bína). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:0. Využití:0:1. Diváci: 123.

Sestava SKV: Mrkos – Stuchlík O., Raiter Š., Zezulka, Rossi, Houra, Záň D. – Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Zavadil, Skřivánek, Renčín, Králík, Raiter M., Kareš, Linhart, Záň J., Hanák. Trenér: Martin Hovořák.