Boys mečbol nevyužili, finále 1. ligy rozhodne pátý zápas

Sokolové si v sobotu vybojovali ve finálové sérii 1. ligy mečbol. Čtyřmi góly se o něj zasloužil Jan Linhart. Jenže Vinohradští ho v neděli neproměnili. Havířov po výhře 10:7 srovnal stav série na 2:2 a o postupujícím do superligy tak rozhodne pátý zápas na půdě soupeře.

Hosté šli hned v úvodu třetího finále do vedení, ale zbytek první třetiny vyšel lépe domácím. Jan Linhart v rozmezí šesti minut zkompletoval hattrick a sokolové vedli po dvaceti minutách 3:2.

Stejný hráč pak navíc přidal čtvrtou branku a ještě tak vylepšil situaci pro domácí. Jenže Havířov se dostal zpátky do zápasu ve třetí třetině. Domácí obrana dvakrát vypadla z role a hosté toho dokázali využít - 4:4. Jen 26 vteřin po čtvrté havířovské brance rozhodl duel Skřivánek. SKV tak vyhrálo 5:4 a ujalo se v sérii vedení.

„My i soupeř jsme podali bojový výkon, ze kterého jsme vyšli šťastněji. Děkuju našim fanouškům, že nám udělali Rieger arenu tady na Jedenáctce,“ ohlédl se za třetím duelem finálové série asistent trenéra Miroslav Purkrábek a pochválil také skvělé diváky.

TJ SKV - Florbal Pegres Havířov 5:4 (3:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Linhart (O. Stuchlík), 15. Linhart (Z. Stuchlík), 20. Linhart (Kapucián), 22. Linhart (Z. Stuchlík), 52 Skřivánek - 2. Černý (Pavel Kožušník), 19. Kloza (Mžyk), 50. Kraus (Mžyk), 52. Mžyk (Vlach). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 165.

Sestava SKV: Dejmal - Rychetník, Lanc, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Suchý - Skřivánek, Hartman, J. Záň - Z. Stuchlík, Linhart, Kapucián - Hanák, Dolejš, Zezulka - Šneberger, Máca. Trenér: Michal Pazdera.

Vinohradští měli v boji o superligu mečbol a v úvodu zápasu to vypadalo s jejich šancemi dobře. V páté minutě to bylo už 2:0 a po úvodní části, stejně jako v sobotu, vedli sokolové 3:2.

Jenže prostřední dějství se svěřencům Michala Pazdery hrubě nevydařilo. Havířov pěti brankami zcela otočil vývoj hry, a i přes velkou útočnou snahu domácích v závěru už si svůj náskok pohlídal. Po výhře 10:7 tak Torpedo srovnalo stav série na 2:2.

„Škoda, že jsme sérii neskončili před našimi diváky v Praze, protože atmosféra na to byla vhodná. Nicméně soupeř byl dnes hladovější a vymohl si rozhodující souboj v Havířově, na který se těšíme,“ řekl po čtvrtém utkání Purkrábek. Páté finále se uskutenčí ve středu na hřišti Havířova.

TJ SKV - Florbal Pegres Havířov 7:10 (3:2, 0:5, 4:3)

Branky a nahrávky: 2. Rychetník (Hartman), 5. Linhart (Kapucián), 14. Z. Stuchlík, 46. Skřivánek (Linhart), 54. Skřivánek (O. Stuchlík), 55. Z. Stuchlík (O. Stuchlík), 56. Skřivánek (Z. Stuchlík) - 11. Kraus (Kozlík), 14. Černý (Klimeš), 21. Pavel Kožušník (Klimeš), 28. Černý (Klimeš), 29. Kloza (Vlach), 34. Pavel Kožušník (Klimeš), 38. Vlach (Kučera), 44. Černý (Pavel Kožušník), 53. Klimeš (Varta), 60. Klimeš. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 190.

Sestava SKV: Dejmal (38. Buchta) - Rychetník, Lanc, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Suchý - Skřivánek, Hartman, J. Záň - Z. Stuchlík, Linhart, Kapucián - Hanák, Dolejš, Zezulka - Šneberger, Máca. Trenér: Michal Pazdera.