Boys nestačili na Střešovice

Úřadující mistr nenechal nic náhodě a vinohradským dovolil jen dva góly.

Do branky SKV se po delší době postavil Karel Mrkos. Ten soupeřovým pokusům odolával až do 14. minuty. V té ale inkasoval hned dvakrát. Nejprve otevřel skóre Marek Vávra a po buly se proti svým bývalým spoluhráčům prosadil Jan Svoboda. Vinohrady do konce třetiny ještě zvládly odpovědět. Na jednobrankový rozdíl snižoval Kroupa.

Aktivnější vstup do prostředního dějství mělo SKV. Gólově se však prosadili opět domácí. Náskok dvou branek Tatranu vrátil Kubovič. Po zbytek třetiny si střelci na obou stranách marně lámali hlavy, jak dostat míček za brankovou čáru. Oba gólmani neomylně hlídali své svatyně. Mrkos se v závěru třetiny měl co ohánět, jelikož Vinohrady čelily oslabení. V samotném závěru přesilové hry ale přeci jen Střešovice dokázaly svou početní výhodu využít a před druhou sirénou zvyšoval Fridrich na 4:1.

I v úvodu poslední periody měly Vinohrady menší převahu. Tu ale přerušilo druhé vyloučení na straně SKV. Toto oslabení sehráli Boys velmi svědomitě a Tatran za celé dvě minuty téměř ani nevystřelil na branku. Velkou příležitost k tomu „udělat něco se zápasem“ dostalo SKV o pár minut později, když si na trestnou lavici šli sednout hned dva hráči Střešovic. Přesilová hra se ale nevyšla vinohradským podle jejich představ a skóre se neměnilo. Naopak Tatran v 53. minutě potrestal další Vinohradské vyloučení a na tabuli už svítil stav 5:1. Ještě jednu branku přidal necelé čtyři minuty před koncem utkání Marek Vávra. Na konečných 6:2 z pohledu Střešovic upravoval 14 vteřin před závěrečnou sirénou Milan Bína.

Tatran Omlux Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Vávra (Deutsch), 14. Svoboda (Nenonen), 23. Kubovič (Ullmann), 39. Fridrich (Němeček), 53. Němeček (Ullmann), 58. Vávra (Fridrich) - 19. Kroupa (Raiter M.), 60. Bína (Linhart). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 315.

Sestava SKV: Mrkos – Stuchlík O., Raiter Š., Rossi, Záň D., Zezulka, Houra - Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Králík, Linhart, Raiter M., Kareš, Baudisch, Hanák, Skřivánek, Kroupa, Zavadil. Trenér: Martin Hovořák