Boys odčinili sobotní debakl a z Karlových Varů vezou jedno vítězství!

Dva zcela odlišné zápasy odehráli sokolové na západě Čech. V úvodním duelu prvoligového čtvrtfinále podlehli Karlovým Varům vysoko 3:13. Ve druhém střetnutí se však zlepšili a po výhře 9:8 srovnali stav série na 1:1. Příští víkend se bude hrát v Rieger aréně.

V polovině prvního utkání bylo rozhodnuto. Domácí nastoupili do čtvrtfinálové série ve velkém stylu a díky dvěma slepeným gólům v závěru úvodní části si nesli do přestávky pohodlný tříbrankový náskok. Ten postupně ve druhém dějství navyšovali.

Ve 23. minutě Jaroš dal na 5:1 a brankáře Buchtu vystřídal ve vinohradské brance Dejmal. Domácí i nadále stříleli branky a v polovině zápasu vedli už 7:1. Nakonec Karlovarští zvítězili 13:3, o branky SKV se postarali Ondřej Stuchlík, Štěpán Raiter a Jan Linhart.

„Hrubě nepovedený zápas. Domácí nás vyškolili v tom, jak se hraje v play off. Od nasazení, přes důraz a koncentraci až po jednoduchost v zakončení,“ ohlédl se za nevydařeným utkáním trenér Vinohrad Michal Pazdera.

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ SKV 13:3 (3:1, 6:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 4. Novotný (Klápa), 19. Černý, 20. Jaroš (Horký), 23. Novotný (Macek), 23. Jaroš (Šnajdr), 31. Vavro (Jaroš), 31. Klápa (Černý), 32. Šnajdr (Jaroš), 39. Horký (Jaroš), 41. Jaroš (Horký), 52. Vavro (Novotný), 54. Šnajdr (Horký), 57. Klápa (Novotný) - 10. O. Stuchlík (Hartman), 40. Š. Raiter (Linhart), 46. Linhart (Jelínek). Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 8:2. Využití: 1:3. Diváci: 213.

Sestava SKV: Buchta (23. Dejmal) - Rychetník, Raiter, O. Stuchlík (C), Jelínek, D. Záň, Lanc, Suchý - Skřivánek, J. Záň, Hartman - Linhart, Hanák, Z. Stuchlík - Dolejš, Zezulka, Beran - Máca, Pecha. Trenér: Michal Pazdera.

Druhé utkání mělo úplně jiný průběh. Byla to jedna velká přestřelka, ve které se oba týmy střídaly ve vedení. Po úvodním gólu domácího Mandlera to bylo SKV, které šlo napřed. Ve 14. minutě dokonal povedený obrat Skřivánek, jenž zvyšoval na 3:1 pro hosty.

Během sedmi minut však bylo vše zase jinak a Karlovy Vary díky třem brankám vedly o gól 4:3. Přestřelka pokračovala. Dvě trefy v rychlém sledu, o které se postarali Linhart s Hanákem, opět zvrátily vývoj na stranu Vinohrad. Nakonec po 40 minutách vedli sokolové 6:5.

Důležitý moment přišel ve 49. minutě, kdy Karlovarští dvěma góly opět otočili skóre ve svůj prospěch a směřovali za druhým vítězstvím v sérii. SKV se tak muselo vyburcovat ještě k jednomu obratu. V 51. minutě srovnal Linhart a vítěznou trefu o necelou minutu později přidal Skřivánek, který tím také zkompletoval hattrick.

„Nebyli jsme lepším týmem. Máme šťastný bod, a to se počítá. Věřím, že jsme za týden schopni naši hru zlepšit. Těšíme se na dva domácí zápasy. Věřím, že budou před skvělou kulisou. Tímto zvu všechny fanoušky na oba zápasy,“ zhodnotil Michal Pazdera i druhý duel série a pozval diváky do ochozů Rieger arény.

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ SKV 8:9 (3:3, 2:3, 3:3)

Branky a nahrávky: 3. Mandler (Horký), 15. Horký (Jaroš), 20. Šnajdr (Černý), 21. Novotný (Macek), 32. Šnajdr (Jaroš), 46. Horký (Jaroš), 49. Jaroš (Mandler), 49. Vavro (Novotný) - 7. Beran (Jelínek), 8. Skřivánek (Hartman), 14. Skřivánek (Hartman), 25. Hanák, 27. Linhart (Z. Stuchlík), 40. O. Stuchlík, 46. Pecha (Zezulka), 51. Linhart (Z. Stuchlík), 52. Skřivánek (Lanc). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 254.

Sestava SKV: Dejmal - Rychetník, Raiter, O. Stuchlík (C), Jelínek, D. Záň, Lanc, Suchý - Skřivánek, J. Záň, Hartman - Linhart, Hanák, Z. Stuchlík - Dolejš, Zezulka, Beran - Máca, Pecha. Trenér: Michal Pazdera.