776_DSC_0661.JPG

Boys překvapili vítkovické Rytíře

Senzační výsledek si na sobotní večer připravili SKV Boys. Po výhře 6:3 si připsali tři body do tabulky a také ukořistili skalp šestinásobného mistra z Vítkovic!

Vstup do utkání se lépe vyvedl hostům z Ostravy, kteří šli do vedení již ve třetí minutě hry. Skóre otevřel Řezanina, který se jako první dokázal zorientovat ve zmatku před domácí brankou. Netrvalo dlouho a Vítkovice měly možnost navýšit skóre po faulu Kroupy. Nařízené trestné střílení však Hájek neproměnil a SKV tak muselo čelit oslabení. Početní výhoda jednoho hráče se Ostravanům zdála asi málo, tudíž se po minutě rozhodli zahrát si v osmi. Sudí tento pokus po právu ocenili dvouminutovým trestem a síly se na hřišti vyrovnaly. Následnou zkrácenou přesilovku využily Vinohrady ke srovnání skóre díky kombinaci dvojice Milan Bína – Zbyněk Stuchlík. Vyrovnaný stav netrval dlouho a do vedení se poprvé dostali domácí. Samostatný únik dokázal proměnit Bína. Ve dvanácté minutě se vřítil do nahrávky Vítkovic Králík, který po úprku směrem k brance dokázal elegantně přehodit Součka a navýšit na 3:1.  Trestné střílení si mohlo vyzkoušet i SKV, Gregor ale také nebyl úspěšný a chystala se další přesilová hra. Ta zůstala nevyužita, což ale domácí nemuselo mrzet. O dvě minuty později vstřelil svůj premiérový gól v dresu Vinohrad Kroupa a Boys si tak vytvořili tříbrankový náskok do druhé třetiny.

Vítkovický realizační tým o první přestávce promluvil svým svěřencům do duše, což mělo za následek drtivý tlak hostů. Vítkovice se snažily roztočit svůj kolotoč, vždy si ale vylámaly zuby na svědomité obraně Vinohrad, nebo na výtečně chytajícím Weissgärberovi. Největší šanci snížit skóre měli hosté v polovině utkání, kdy rozehrávali na hranici velkého brankoviště. Žlutá zeď se však nenechala vůbec vynervovat a učebnicově svého soupeře vystála. Pokus o nahrávku do střely překazil Bína a nebezpečí bylo zažehnáno. Emoce na obou stranách se každou vteřinkou vyplavovaly víc a víc na povrch, a na hřišti se výrazně přiostřovalo. Divákům se musel tento zápas plný osobních soubojů, místy téměř až na krev, prostě líbit. O to méně se zběsilé tempo líbilo trenérům. Vítkovičtí dostali další příležitost vyrovnat v podobě druhé početní výhody, ale výborně bránící Vinohrady nedovolily hostům tuto výhodu proměnit. Ve druhé třetině tak nepadl ani jeden gól a domácí se zuby nehty drželi svého tříbrankového vedení.

Poslední dějství začalo opětovným tlakem Vítkovic a Vinohrady si užívaly sobotní projížďku na kolotoči s prodlouženou jízdou. Hosté se také dočkali snížení díky Vilímovi a nervy drásající utkání pokračovalo. O pět minut později vrátil tříbrankové vedení svému týmu Linhart, který ve spolupráci s Králíkem dokázal uklidit míček až za Součkova záda a domácí fanoušci byli hned veselejší. Svým způsobem veselo bylo i na hřišti, kde si hráči nedarovali ani centimetr prostoru zadarmo. Neuvěřitelné tempo pokračovalo, kolotoč se zrychloval, ale kde zamotal hlavu domácí obraně, tam byl na svém místě Weissgärber. Přesto domácí brankář ještě jednou lovil míček ze sítě. Necelých pět minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje pro hosty Hájek. Na jeho výzvu otočit skóre ale žádný z jeho spoluhráčů nereagoval. Hubený dvoubrankový rozdíl vydržel až do poslední minuty. Ještě větší drama se ale neudálo, gól totiž padl do opuštěné branky hostů. Střelcem do prázdné kasy byl Štěpán Raiter, který vystihl křižnou nahrávku Vítkovic a z uctivé vzdálenosti se nemýlil.

Hrdinou večera se po zásluze stal Super-Weisser, který čelil hned 36 střeleckým pokusům Vítkovic a velkým podílem se tak zasloužil o senzační výhru nad šestinásobným mistrem z Ostravy. Boys by ale neměli usnout na vavřínech, příští týden je díky státnímu svátku totiž čekají hned dva zápasy. Ve středu vycestují za brněnskými Buldoky, v pátek přivítají na domácí půdě Sokoly z Pardubic.

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC Vítkovice Oxdog 6:3 (4:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Bína (Stuchlík Z.), 9. Bína (Gregor), 12. Králík, 19. Kroupa (Rossi), 50. Linhart (Králík), 60. Raiter Š. (Bína) - 3. Řezanina (Hájek), 46. Vilím (Rýpar), 56. Hájek (Řezanina). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 85.

Sestava SKV: Weissgärber - Raiter Š., Stuchlík O., Rossi, Záň D., Zezulka, Kroupa, Houra - Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Linhart, Králík, Raiter M., Zavadil, Baudisch, Záň J., Kareš, Hanák. Trenér: Martin Hovořák.