Boys přivezli z Brna jeden bod

První zápas v roce 2017 zavedl SKV Boys do dalekého Brna. Zde se na místní palubovce střetli s domácím Hattrickem. Zápas před komorním publikem dospěl až k nájezdům.

Do haly VUT dorazilo pouhých 28 diváků, jako kdyby v Brně dopředu věděli, že zápas nenabídne žádnou gólovou smršť. V první třetině se toho také moc neudálo. Oba dva týmy se po počátečním oťukávání pokoušeli překonat soupeřovu obranu, nikomu se to ale nepovedlo. Když siréna po dvaceti minutách ukončila první dějství, na světelné tabuli byl stále k vidění stav 0:0.

Prostřední perioda se nijak výrazně od té první nelišila. Střelci na obou stranách neměli seřízena mířidla, nebo jejich pokusy dokázal zkrotit jeden nebo druhý brankář. Ti ale moc práce neměli, protože jak Weissgärber tak i Kejík si připsal ve druhé třetině pouze čtyři zákroky. Na úvodní branku si tak všichni museli počkat až do 36. minuty. To se dokázal prosadit Linhart, který se do SKV vrátil na hostování z domovského Hradce Králové.

Brňané tak v poslední dvacetiminutovce museli dotahovat jednobrankové manko. To se jim také v 45. minutě podařilo zásluhou Hausera a „fotbalové“ utkání mohlo začít nanovo. Ve zbývajících minutách základní hrací doby ale opět ani jeden z týmů nedokázal vstřelit gól. Rozhodnout mohlo nastavené pětiminutové prodloužení. V tomto čase ale ani jeden z brankářů nemusel zasahovat, jelikož žádný hráč se ani nedostal k zakončení.

Už poněkolikáté v této sezoně musely Vinohrady čelit i samostatným nájezdům. Tentokrát ale na rozřešení hádanky o dělení bodů stačily jen tři série. Ačkoli Dolejš, který se do sestavy vrátil po doléčení zranění žeber, dokázal již tradičně svoji příležitost využít, Linhart s Hartmanem jej nedokázali napodobit. Na straně Hattricku byli úspěšní exekutoři hned dva, Fuchs a Řeháček, a tak se domácí mohli radovat z výhry 2:1pn.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 45. Hauser (Medek), rozhodující nájezd Řeháček - 36. Linhart (Vnuk). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Bez vyloučení. Diváci: 28.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O. (C), Vnuk, Záň D., Lanc, Suchý, Zezulka – Stuchlík Z., Linhart, Zavadil, Dolejš, Lisa, Hartman, Skřivánek, Záň J., Pecha, Hanák, Matiášek, Beran. Trenér: Martin Hovořák.