Boys se v tabulce posunuli na druhé místo

Šlágr kola první ligy mužů byl napínavý až do posledních vteřin. Tříbodové vítězství domácím Sokolům vystřelil osm vteřin před koncem základní hrací doby Jan Zavadil.

V úvodním dějství si SKV vytvořilo pohodlný tříbrankový náskok. V šesté minutě otevřel skóre utkání Burian a následně Vinohrady přečkaly vyloučení Jakuba Záně bez inkasované branky. Druhý gól SKV byl v režii Skřivánka, který po individuální akci procpal míček pod Chrástem až za brankovou čáru. Zanedlouho se domácí radovali potřetí po spolupráci Suchého, Lance a Hanáka. Do konce třetiny se skóre neměnilo a Vinohrady byly o tři branky veselejší než brněnský Hattrick.

Brňanům ale bylo o přestávce zřejmě důrazně promluveno do duše a už 32 vteřin po zahájení prostřední části lovil Dejmal po střele Fuchse míček z branky. Brno vstřelená branka ještě víc nakopla a po třech minutách hry už to bylo jen o gól. Domácím poněkud delší dobu trvalo, než se přizpůsobili hře Brna, to ale nezabránilo Fuchsovi vstřelit vyrovnávací branku. Po chvíli vrátil domácím vedení Hanák, což ale opět netrvalo dlouho, jelikož za Brno srovnával na 4:4 Habr.

Vyrovnané skóre vydrželo až do 49. minuty, kdy si po zmatku před domácí brankou nešťastně srazil míček do branky Jakub Záň a Brno šlo tak poprvé v zápase do vedení. Možnost opětovného srovnání dostaly Vinohrady záhy, jelikož na trestnou lavici putoval Grábl. Tuto nabídku SKV neodmítlo a na 5:5 srovnal Lisa. Skromná návštěva na Vinohradech se už chystala na prodloužení, dělení bodů ale odmítl osm vteřin před sirénou Zavadil. Brno ještě mělo velkou příležitost v posledních vteřinách vyrovnat, jelikož rozehrávalo volný úder z velkého brankoviště. Střelu místo Dejmala schytal Zavadil a vinohradští se tak mohli radovat z další tříbodové výhry.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5 (3:0, 1:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Burian (Lanc), 15. Skřivánek, 17. Hanák (Lanc), 36. Hanák (Hartman), 52. Lisa (Lanc), 60. Zavadil (Skřivánek) - 21. Fuchs (Vojtíšek), 24. Brom (Grábl), 34. Fuchs (Řeháček), 38. Habr (Fuchs), 49. Záň J. (vlastní). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 74.

Sestava SKV: Dejmal – Vnuk, Záň D., Lanc, Totzauer, Kubík, Suchý – Záň J., Skřivánek, Zavadil, Burian, Hanák, Hartman, Lisa, Pecha, Mikšovský, Beran, Dolejš. Trenér: Martin Hovořák.