Boys se vyhnou předkolu

Gólově chudé utkání v Rožnově mělo šťastnější konec pro SKV. Díky druhému bodu z prodloužení mají Vinohrady před koncem základní části jistotu čtvrtfinále.

Když už i ve fotbale padlo více gólů než při florbalu (vzpomeňme na zápas Slavie proti Příbrami, které týž den skončilo poměrem 8:1), musel být kdejaký divák notně zklamán vývojem utkání v Rožnově. Naopak fanklub defenzivního florbalu plesal radostí. Během úvodních dvaceti minut se z kvanta střel ujala pouze jedna jediná. Velech si počkal na dlouhatánský výhoz Ciompy a střelou z první nachytal Matiáška nepozorného u tyčky.

Do druhé třetiny ale Vinohrady přepnuly na jiný režim a Ciompa se musel v domácí brance notně otáčet. Ve 25. minutě bylo nařízeno trestné střílení pro SKV a k nájezdu se nepostavil nikdo jiný, než zkušený exekutor Dolejš. Ten si z bývalého extraligového brankáře udělal dobrý den a s přehledem srovnal na 1:1. Pak ale přišla na řadu vyloučení, což je poslední dobou taková vinohradská specialita. Nejprve si šel sednout Jakub Záň a Rožnov početní výhodu využil ke vstřelení vedoucí branky. Poté přišla i vzájemná vyloučení, poprvé si společně šli sednout Zbyněk Stuchlík a Friedel, když si vyřizovali účty. Hra 4 na 4 branku nepřinesla, hráče obou týmů to ale zřejmě bavilo, jelikož těsně před koncem periody si tento styl zopakovali díky vyloučení Kratochvíla a Zavadila.

Ani druhé vzájemné vyloučení nepřineslo branku. Srovnání se SKV dočkalo až v čase 45:35, kdy bratrskou spolupráci zakončoval přesně Ondřej Stuchlík. Vinohradský kapitán posléze poslal svůj tým i poprvé do vedení v 56. minutě. Dlouho to vypadalo, že tato branka bude i rozhodující, ale Rožnovu se podařilo necelou minutu před koncem základní hrací doby srovnat.

Prodloužení dospělo téměř k nerozhodnému konci a kdekdo se mohl těšit na trestná střílení. Nájezdovou loterii ale odmítl Zavadil, který v čase 64:13 vystřelil druhý bod pro SKV.

1.FBK Rožnov p/R - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4p (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Velech (Ciompa), 36. Kittel (Polášek), 60. Viktořík (Velech) - 25. Dolejš, 46. Stuchlík O. (Stuchlík Z.), 56. Stuchlík O. (Linhart), 65. Zavadil (Jelínek). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 88.

Sestava SKV: Matiášek – Jelínek, Stuchlík O. (C), Záň D., Suchý – Stuchlík Z., Linhart, Zavadil, Hartman, Dolejš, Skřivánek, Pecha, Hanák, Záň J., Burian.