Boys si připsali první výhru

Souboj s nováčkem ligy - litvínovským Bivojem - skončil výhrou Vinohrad. SKV Boys si tak po výsledku 6:3 připsali první tři body v sezoně.

V nedělní podvečer se mužské áčko utkalo s jedním ze svých nejčastějších soupeřů – SK Bivoj Litvínov. Litvínovští na konci loňské sezony slavili historický postup do nejvyšší ligy, tudíž se s Vinohrady utkali v extralize poprvé. Historická bilance hovořila mírně ve prospěch SKV, diváci se tedy mohli těšit na pikantní souboj.

Ze začátku utkání se však o náboji mohlo pochybovat. Po prohraném buly se hosté ze severu ihned stáhli na svou obrannou polovinu a vyčkávali, co se bude dít. Úvodní chvíle patřily jednoznačně SKV a brankář Hruška se musel otáčet od první minuty. Ke gólovému zakončení se dostal jako první Skřivánek, který zpracoval dlouhý pas od Nigrina a i pod tlakem dvou dobíhajících obránců dokázal vstřelit svůj premiérový gól v dresu Vinohrad. Obdržená branka hosty trochu probudila a i oni se začali dostávat do šancí. Vždy ale ztroskotali na bezchybně chytajícím Weissgärberovi, nebo celkovou akci zakončovali nepřesně. Domácí se ale nenechali vyrušit z dobývání Hruškovy branky a pokračovali dál ve své hře. Navýšit skóre měli možnost v 16. minutě, kdy Vinohradům nabídli sudí výhodu přesilové hry. Tu po minutě zužitkoval přesnou střelou k tyčce Gregor. Do konce třetiny musel Hruška lovit míček z branky ještě jednou, po přesně zakončené akci první lajny, na jejímž konci stál Zbyněk Stuchlík.

První, kdo mohl navyšovat skóre v prostředním dějství, byl Bína. Toho ale při situaci 3 na 2 výborně vychytal Hruška. Poté hrozil Litvínov, ale Kašpárkovu střelu Weissgärber zvládl na poslední chvíli vyškrábnout z brankové čáry. Rozvlnit síťku za zády gólmana se povedlo až v deváté minutě. Tentokráte se radoval Bína, který po zemi s notnou dávkou štěstí překonal hostujícího muže v bráně. Bivoj ale dokázal na tento zásah odpovědět zásluhou Wernera. Na čtyřbrankový rozdíl posléze upravoval Zavadil, který si přesně naběhl do nahrávky od Skřivánka. O pár vteřin později měly Vinohrady další početní výhodu, tu ale nedokázaly využít.

Před startem závěrečné třetiny tak světelná tabule oznamovala stav 5:1 pro Vinohrady. Obrázek hry se ale začal měnit. Litvínovští přidali na důrazu a střelbě. Diváci tak na ploše mohli sledovat velmi časté osobní souboje, díky kterým se často přerušovalo. Jeden z takových střetů skončil ale dvouminutovým vyloučením na straně SKV. Bivojové si však horko těžko udržovali míček a hrozilo spíše oslabené mužstvo. První dva výpady z obranné poloviny Hruška ještě zvládl vychytat, na ten třetí už byl ale krátký. Míčku se totiž ujal Gregor a jeho skrytá střela skončila až za zády litvínovského brankáře. Domácím střelcům ale po tomto gólu zřejmě zvlhl prach, jelikož se prosadili už jen hosté. Nejdříve snižoval Černý, který se jako první zorientoval v chumlu hráčů ve velkém brankovišti. Minutu před koncem upravoval na konečný výsledek Skalitz.

Vinohrady si tak připsali první výhru v této sezóně a posunuli se v tabulce směrem vzhůru. Další utkání sehrají již tuto neděli na Jižním městě, proti domácímu Chodovu. Držitelé permanentek SKV mají na toto derby vstup zdarma!

TJ Sokol Královské Vinohrady - SK Bivoj Litvínov 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Skřivánek (Nigrin), 17. Gregor (Bína), 20. Stuchlík Z. (Stuchlík O.), 29. Bína (Gregor), 37. Zavadil (Skřivánek), 49. Lukáš Gregor - 31. Werner (Hocelík), 56. Černý (Hulič), 59. Skalitz (Kašpárek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 154.

Soupiska SKV: Weissgärber – Raiter Š., Stuchlík O., Nigrin, Rossi, Houra, Zezulka, Záň D. – Stuchlík Z., Gregor, Bína (C), Raiter M., Hanák, Linhart, Záň J., Skřivánek, Zavadil, Králík, Kareš. Trenér: Martin Hovořák.