Boys v sérii s Pardubicemi snížili skóre

První kolo play down superligy mužů se z Pardubic přesunula do Prahy. Díky sobotní výhře snížili Boys sérii na 1:2, v neděli ale dobře rozehrané utkání nedotáhli do vítězného konce.

Po sobotní výhře Ladies si na své soupeře brousili zuby i muži. Dosud vyrovnaná bitva se během šedesáti minut strhla v přestřelku jak z Divokého západu a diváci byli svědky hned sedmnácti branek, což je dokonce o jednu více, než padlo v prvních dvou zápasech v Pardubicích dohromady.

Jako první se v páté minutě prosadil hostující Formánek, který využil nezformované obrany Vinohrad a otevřel skóre tohoto večera.  Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a poprvé se také radoval Bína, kterému Gregor vymyslel prázdnou branku v přečíslení a vinohradský kapitán tak nemohl nedat. Poprvé do vedení poslal SKV Gregor, který se rychlou kličkou do středu dostal přímo před Levínského a nadvakrát se mu podařilo jej překonat. Vinohrady dál ostřelovaly pardubickou branku, ale ani na druhé straně neměl Mrkos málo zábavy. Dlouho oba brankáři drželi svůj tým a jednobrankový rozdíl, až v osmnácté minutě kapituloval Levínský po bezhlavém přímočarém sprintu a kličce Gregora.

Rozdíl dvou branek ale trval jen do času 22:53, když jej smazával Junek střelou od mantinelu. To se ale nelíbilo Renčínovi, který Vinohradským vracel pohodlnější vedení 4:2. Druhá třetina byla ale přeci jen, aspoň co se týče střeleckých pokusů, vyrovnanější než ta první. Pardubice prověřily Mrkose osmkrát, přičemž žádný další gól nevstřelily. Vinohrady ze svých devíti pokusů proměnily ještě jeden a to zásluhou Gregora, který nechytatelnou střelou do rohu branky zkompletoval hattrick a zvýšil tak na 5:3.

Hned v úvodu třetího dějství se potkal Zbyněk Stuchlík se stromem zvaný Brychta a SKV tak mělo výhodu přesilové hry. Ta se jim ale nevyvedla dle představ a při úniku Zozuláka zatáhl Gregor za záchrannou brzdu a šel si také na dvě minuty odpočinout. Hra 4 na 4 přinesla jeden gól díky Matěji Raiterovi, který na středu obral o míček Teichmana a sám tváří v tvář Levínskému se nemýlil. Když o tři minuty později zvyšoval Králík bekhendovou kličkou na 7:2 pro Vinohrady, kdekdo si mohl myslet, že už „je to hotový“. Dokonce, i když během jedné minuty padl jeden gól na obou stranách, po střelách Zozuláka a Štěpána Raitera, nic nenasvědčovalo tomu, že se SKV bude muset ještě bát o výsledek.  Vyloučení Skřivánka Pardubice nakoplo a ty přidaly na otáčkách. Třemi góly v rozmezí dvou minut snížily na rozdíl dvou branek a následně sáhly ke hře bez gólmana. Do opuštěné branky se nejprve trefil Bína – 9:6. Pardubice však nesložily zbraně a střelou ze středu opět snížil Brychta. Vinohradští se ocitli v zámku, ze kterého se vymanili až se sirénou, kdy se ještě zvládl prosadit Ondra Stuchlík a upravit tak na konečných 10:7.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokol Pardubice 10:7 (3:1, 2:1, 5:5)

Branky a nahrávky: 6. Bína (Gregor), 9. Gregor (Bína), 18. Gregor (Stuchlík Z.), 27. Renčín (Skřivánek), 39. Gregor (Bína), 43. Raiter M., 46. Králík, 48. Raiter Š. (Stuchlík Z.), 57. Bína, 60. Stuchlík O. - 5. Formánek (Junek), 23. Junek (Němeček), 47. Zozulák (Burian), 54. Teichman (Zozulák), 56. Brychta (Burian), 56. Zozulák, 59. Brychta (Burian). Rozhodčí: Filipčík, Filipčík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 110.

Sestava SKV: Mrkos – Raiter Š., Stuchlík O., Rossi, Houra, Zezulka – Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Raiter M., Skřivánek, Zavadil, Králík, Linhart, Kareš, Záň J., Baudisch, Hanák, Renčín. Trenér: Martin Hovořák.

Cíl na nedělní utkání byl jasný – vyrovnat sérii, protože do Pardubic se samozřejmě pojede lépe za stavu 2:2 než 1:3. Jako první krok k tomu udělal Renčín v desáté minutě, když dorazil střelu Skřivánka. Do konce třetiny ale zvládly Pardubice vyrovnat díky střele Zozuláka.

Přetahovaná pokračovala i ve druhé třetině. Tři minuty po začátku prostředního dějství vybojoval v útočném rohu Junek a Formánek poté poslal Pardubice do vedení. Neuplynuly ani další tři minuty a opět bylo srovnáno zásluhou Gregora. SKV poté nevyužilo nabídnutou přesilovku a samo inkasovalo v početní nevýhodě o několik okamžiků později. Bohužel ani druhou přesilovku v závěru periody SKV nevyužilo a tak si ji přeneslo do posledního dějství.

Svědomitě bránící Pardubice ale nedovolily další srovnání a Dlesk se mohl vrátit na hřiště, aniž by se skóre měnilo. V čase 45:15 zvýšil střelou od mantinelu Oubrecht a už to bylo 2:4 v neprospěch domácích. Pak přišla chvíle Martina Skřivánka, který během čtyř minut zvládl vstřelit dva góly, a opět se začínalo od nuly. Bohužel domácí ale necelých 5 minut před sirénou inkasovali a Pardubice opět tahaly za delší konec provazu. V čase 57:58 si vybraly Vinohrady oddechový čas a následně sáhly ke hře bez brankáře. V samotném závěru zápasu byl ve velké šanci Skřivánek i Bína, Levínský však v pravé chvíli svůj tým podržel. SKV pak v poslední vteřině inkasovalo branku do prázdné sítě z hole Zozuláka.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokol Pardubice 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 10. Renčín (Skřivánek), 26. Gregor, 49. Skřivánek (Rossi), 53. Skřivánek (Renčín) - 17. Zozulák (Ďopan), 23. Formánek (Junek), 35. Teichman (Zozulák), 46. Oubrecht (Lisa), 56. Ďopan (Zozulák), 60. Zozulák (Teichman). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 126.

Sestava SKV: Mrkos – Raiter Š., Stuchlík O., Rossi, Houra, Zezulka, Záň D. – Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Raiter M., Králík, Linhart, Skřivánek, Renčín, Zavadil, Baudisch, Záň J., Hanák. Trenér: Martin Hovořák.