Boys vezou z Havířova dva body ze šesti

Vinohradští dokázali vydolovat z havířovského dvojutkání pouze dva body. Vítězství v prodloužení nad Florbalem Havířov vystřelil v sobotu v 65. minutě Pavel Hájek. Nedělní zápas se sokolům nevydařil. Se Slovanem padli po špatném výkonu 2:5.

Prodloužení rozhodl Hájek

V sobotním duelu inkasovali Vinohradští jako první a po brance Kloze prohrávali 0:1. Závěr úvodní části však patřil sokolům! Nejprve v 18. minutě ve druhém utkání v řadě proměnil Jakub Pecha samostatný nájezd a zařídil srovnání. Jen o pár vteřin později dokonal obrat Martin Skřivánek.

Vinohrady pak dokázaly díky Hartmanově trefě odskočit dokonce o dva góly, odpor domácího celku to však stejně nezlomilo. Snížení si po šťastné trefě připsal Erik Šochman. Už už to vypadalo, že Vinohradští dovedou utkání do vítězného konce, když v tom udeřil domácí matador Pavel Kožušník.

Utkání tak dospělo do prodloužení 3 na 3. Podruhé za sebou se dokázal prosadit v utkání 1. ligy 16letý benjamínek Pavel Hájek a vystřelil Sokolu druhý bod. Střelce vyrovnávací branky Havířova a střelce vítězné trefy SKV tak od sebe dělilo 23 let!

„Z naší strany to byl nejistý zápas, ve kterém jsme bohužel nebyli lepším týmem. Jsme rádi za dva body,“ zhodnotil utkání asistent kouče Miroslav Purkrábek. Duel se dohrál v sobotu v osm hodin večer, už za dalších 19 hodin však čekal na sokoly další zápas, tentokráte se Slovanem Havířov.

Florbal Pegres Havířov - TJ SKV 3:4 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 6. Kloza (Peřka), 39. Šochman (Krečmer), 60. Pavel Kožušník (Varta) - 18. Pecha, 20. Skřivánek (Hartman), 37. Hartman (Kapucián), 65. Hájek (Š. Raiter). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 105.

Sestava SKV: Dejmal - Jelínek, Máca, O. Stuchlík (C), D. Záň, Rychetník, Š. Raiter, Lanc - Kapucián, Blažej, J. Záň - Hanák, Pecha, Šneberger - Hartman, Skřivánek, Hájek - Beran. Trenér: Michal Pazdera.

Nedělní utkání sokolům nevyšlo

I v nedělním střetnutí obdrželi hráči SKV gól jako první a také ve zbytku zápasu byli nuceni dotahovat náskok soupeře. Po čtyřiceti minutách vedli domácí 3:1. O jedinou branku Vinohrad se postaral v polovině druhé části obránce Ondřej Rychetník.

V 53. minutě ještě vykřesal naději svým dalším zásahem Jakub Pecha, ale SKV v tomto zápase o body usilovat nemohlo. Naopak výhru domácích potvrdil Posselt, kterému asistoval čtyřbodový Petr Skácel. Superligový rekordman v utkání zaznamenal jeden gól a tři asistence.

„Soupeře jsme podcenili a ztratili první třetinu. Bez gólů se zápas vyhrát nedá,“ uvedl po utkání Miroslav Purkrábek. V neděli se sokolové představí v Rieger aréně, kde vyzvou Z.F.K. Petrovice. Zápas je na programu od 14:00.

TJ Slovan Havířov - TJ SKV 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. T. Daniš (Skácel), 32. T. Daniš (Skácel), 37. Skácel (Kozelský), 45. Macháček (Řezáč), 56. Posselt (Skácel) - 30. Rychetník (O. Stuchlík), 53. Pecha (Kapucián). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 85.

Sestava SKV: Černý - Jelínek, Máca, O. Stuchlík (C), D. Záň, Rychetník, Š. Raiter, Lanc - Kapucián, Blažej, J. Záň - Hanák, Pecha, Šneberger - Hartman, Skřivánek, Hájek - Beran. Trenér: Michal Pazdera.