Boys vydolovali z derby dva body

Vinohradští sahali v utkání 11. kola 1. ligy po třech bodech, nakonec si však z Kunratic odvážejí dva za výhru v prodloužení. Sokolové neudrželi vedení 6:4, a tak o jejich vítězství nad Startem rozhodl v 64. minutě Marian Jelínek.

První třetina vyšla sokolům na jedničku. Skóre otevřel už ve druhé minutě Kapucián. Na jeho branku ještě domácí stačili reagovat, potom však přišla gólová smršť hostujícího celku. Chybu domácích v rozehrávce potrestal Hartman, pak prošla do branky střela Jakuba Záně a silnou pasáž hostů završil čtvrtou trefou Šneberger.

Sokolové tak šli do druhé části se třígólovým náskokem. Zatímco první třetina se Vinohradským vydařila, ta druhá naopak. Svěřenci Michala Pazdery se museli dvakrát bránit ve čtyřech a domácí byli jasně střelecky aktivnější. Jejich snaha vyústila ve tři vstřelené trefy a bylo tedy srovnáno.

Vinohrady se poměrně rychle oklepaly z nevydařené prostřední dvacetiminutovky a během pár vteřin šly do dvougólového vedení. Na brankovišti se kolem protihráče obtočil Skřivánek a vstřelil pátý gól hostů. Za třicet vteřin bylo na střídačce SKV ještě více veselo, když se podruhé v duelu prosadil Kapucián.

Už už to vypadalo, že si sokolové dokráčejí k vítězství, ale dvě slepené branky domácích v závěru poslaly duel do prodloužení. Vinohradští v něm odvolali gólmana a nakonec početní převahu čtyř proti třem využili. Vítěznou trefu v čase 63:44 obstaral Jelínek.

„Je pozitivní, že k zisku dvou bodů nám stačilo hrát deset minut. Je negativní, že jsme schopni hrát pouze deset minut. Dnešní zápas jsme nezvládli z hlediska koncentrace, nasazení a řešení situací,“ zhodnotil utkání kouč Vinohrad Michal Pazdera. V příštím utkání čeká na Sokol pelhřimovský Spartak.

Start98 Praha-Kunratice - TJ SKV 6:7 (1:4, 3:0, 2:2 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 6. Řehulka, 26. Štyler (Vašíček), 33. Volf (Stejskal), 36. Chudina (Běloch), 54. Řehulka, 57. Stejskal (Chudina) - 2. Kapucián (Pecha), 10. Hartman (Skřivánek), 12. J. Záň (Rychetník), 15. Šneberger (Kapucián), 46. Skřivánek (Hartman), 46. Kapucián (Pecha), 64. Jelínek (Skřivánek). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 86.

Sestava SKV: Dejmal - Rychetník, Š. Raiter, Blažej, Jelínek, O. Stuchlík (C), D. Záň - J. Záň, Hartman, Skřivánek - Kapucián, Pecha, Šneberger - Hanák, Beran, Vlček - Dolejš. Trenér: Michal Pazdera.