Boys zvládli pražské derby

Náročný zápas s BLACK ANGELS dokázalo SKV dovést do tříbodového konce, a před začátkem vyřazovací části si vylepšilo pozici v tabulce.

Utkání hrané ve vysokém tempu a ve znamení častých osobních soubojů začalo lépe pro Vinohrady. Ve třetí minutě potrestal zaváhání domácích Zavadil střelou z první. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno – Melíšek zvládl dorazit střelu Votruby. V šesté minutě si na trestnou lavici šli zchladit hlavy Zbyněk Stuchlík a domácí Lukáš Nekola a hrálo se 4 na 4. Nižší počet hráčů na hřišti vyhovovalo více SKV, což vykrystalizovalo v branku Lisy. Vedení SKV ale opět netrvalo dlouho, v čase 10:02 vymazal jednobrankový náskok Moravec. Ke konci první třetiny ještě mohli diváci v Čakovicích vidět i trestné střílení. K nájezdu se postavil Renčín a snažil se překonat svého bývalého spoluhráče Matiáška, nyní v brance SKV. Matiášek se ale Renčínovým naznačením a kličkou nenechal rozházet a držel stále stav 2:2. Početní výhoda Andělů se schylovala ke konci, když se nechal vyloučit i domácí Melíšek. 10 vteřin se hrálo 4 na 4 a po návratu Dominika Záně pokračovala klasická přesilovka SKV. Ta ale na skóre neměla vliv a týmy mohly do šaten.

Druhá třetina nabídla důležité statistické okamžiky pouze ve své první polovině. Nejprve Black Angels dostali příležitost jít do vedení díky přesilové hře po vyloučení Zbyňka Stuchlíka. Zpočátku to pro domácí nevypadalo nijak nadějně, přesto početní výhodu dokázal využít Nekola a poslat čakovické poprvé v zápase do vedení. Neradovali se však dlouho, jelikož SKV vzápětí také dostalo výhodu přesilové hry a rovněž ji využilo díky Linhartovi. Vinohrady nadále pokračovaly v dobývání Fibigerovy branky, až se ke slovu přihlásila druhá formace. Dolejš na středu si nikým nehlídán křikl o nahrávku a Hartman jeho prosbu vyslyšel – 3:4. Ke konci druhé třetiny se bohužel k zemi skácel Rossi a zřejmě pro něj vinou zraněného kotníku skončila celá sezona.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky dokázali domácí ještě vyrovnat, když se přesně trefil Sluka. To ale bylo od Andělů vše. Ve 44. minutě se z protiútoku dokázal prosadit Skřivánek a v závěrečném zúčtování se jeho branka mohla označit jako rozhodující. O několik okamžiků později Velechovský zastavil vinohradské přečíslení pouze za cenu faulu a sudí nařídili trestné střílení i pro hosty. Vnuk ale nedotáhl svou kličku do konce a na gól se muselo čekat až do přesilové hry. V té se trefil Zavadil a poslal SKV do dvoubrankového náskoku. To se nakonec ukázalo jako dostačující. SKV odolalo závěrečnému tlaku při hře bez brankáře domácích a odvezlo si z Čakovic všechny tři body.

BLACK ANGELS - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Melíšek (Votruba), 11. Moravec (Renčín), 25. Nekola (Renčín), 42. Sluka - 3. Zavadil (Stuchlík Z.), 8. Lisa (Suchý), 26. Linhart (Hartman), 28. Dolejš (Hartman), 44. Skřivánek (Hartman), 47. Zavadil (Stuchlík Z.). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 80.

Sestava SKV: Matiášek – Jelínek, Stuchlík O. (C), Vnuk, Záň D., Suchý, Rossi – Zavadil, Stuchlík Z., Linhart, Skřivánek, Dolejš, Hartman, Hanák, Záň J., Lisa, Burian, Pecha. Trenér: Martin Hovořák.