Brankostroj Bohemians znova naděloval

Vinohrady se nachází uprostřed série, kdy proti nim nastupují kandidáti na Superfinále. Tentokráte je čekala Bohemka. Překvapení se nekonalo a vinohradské ženy prohrály 4:17.

Od začátku zápasu bylo jasné, kdo je favorit, a Bohemka svou roli zvládla bez chyby. Oba týmy nastoupily k utkání se hrou na dvě pětky, což jim vydrželo téměř po celou dobu střetnutí. V první třetině se velmi lišila hra první a druhé pětky hostujícího celku. První lajna obdržela téměř všechny góly, avšak druhá bránila zodpovědně, s důrazem a skvělým přístupem k hráčkám s balonkem. Dokonce, díky průniku Lisové, dokázala vstřelit gól, i tak ale první třetina skončila 1:6.

Do druhé třetiny trenéři vymysleli pár změn, které se vyplatily. Po faulu Šmídové na Komorousovou získaly Vinohrady výhodu pětiminutové přesilové hry a dokázaly se jí zhostit bravurně. V prvních dvou minutách ve hře s více hráči na hřišti se ukázala Čermáková jako přesilovkový střelec. Nejdříve po křížné přihrávce od Vacínové zvládla zkrotit balonek ze vzduchu a z první prostřelila domácí brankářku. Minutu nato, po přihrávce Tvrzníkové před bránu, dokázala stav skóre zmírnit na 3:7. Vinohrady tak potvrdily vynikající přesilové hry! (Momentálně vinohradské ženy vedou extraligovou tabulku v úspěšnosti přesilových her!)

Zbytek přesilovky hostující kontrolovaly balonek, ale vylámaly si zuby na vynikajícně chytající Christianové. Po vyrovnání počtu hráčů na hřišti přišel na chvíli útlum, pak se ale Bohemka znovu dostala do tempa. I díky třem slepeným a trochu i smolným gólům se znova navyšovalo skóre. Na druhé straně ovšem předvedlo krásnou gólovou akci duo Petřeková-Tvrzníková. Společně vybojovaly míček na středu hřiště a druhá zmiňovaná po nádherné kombinaci trefila prázdnou bránu. To bylo z pohledu Vinohrad vše.

Ve třetí třetině už byl znát nedostatek sil. Skórovat dokázaly pouze domácí, i když Vinohrady měly několik šancí z protiútoků, ty však nedokázaly proměnit. Zelenobílý kolotoč nepolevil a třetí třetina skončila tedy 0:6. Obdivuhodný byl počet střel. Na hostující brankářky šlo celkem 60 střel! Ale ani Vinohrady se nedaly zahanbit a Christianovou prověřily hned jednadvaceti střelami, což je na naše holky vcelku dobré číslo.

I přes vysokou prohru bylo vidět, že se naše ženy pomalu ale jistě zlepšují. Dolu je srazily zbytečné góly, které přišly z předbrankového prostoru a především z dorážek. Příště je čeká na domácí půdě Chodov, další nelehký soupeř, tak přijďte naše ženy podpořit a kouknout se na pořádný florbal.

FbŠ "pipni.cz Bohemians - TJ X3M SKV 17:4 (6:1, 5:3, 6:0)

Branky a nahrávky SKV: 6. Lisová (Šádková), 23. Čermáková (Vacínová), 24. Čermáková (Tvrzníková), 37. Tvrzníková (Petřeková). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0:0, navíc Šmídová (Bohemians) 5 minut. Využití: 0:2. Diváci: 91.

Sestava SKV: Obselková (52. Máčilová) - Strejcovská (C), Samake, Honzová, Čermáková, Plecitá, Sladkovská - Vacínová, Petřeková, Tvrzníková - Komorousová, Šádková, Lisová - Bartošová, Vejborná, Schwarzová. Trenéři: Petr Jirges a Vilém Svoboda.