Chodov potvrdil svou formu a odvezl si z Vinohrad všechny 3 body

I třetí vzájemný duel našeho elitního celku žen s Chodovem skončil vysokou porážkou. Vinohrady prohrály s týmem z Jižního Města 3:13.

Na Vinohradech se překvapení neudálo. Během nedělního odpoledne se naše ženy utkaly s hráčkami Chodova, které si v minulém týdnu zahrály finále Poháru České pojišťovny, a momentálně se pohybují na třetí příčce extraligové tabulky s pouhou ztrátou dvou bodů na vedoucí Vítkovice a navíc jedním zápasem k dobru.

Do zápasu vstoupily Vinohrady dobře, držení balonku bylo z počátku utkání překvapivě parketou holek z Vinohrad. Výkonnostní posun hráček v této disciplíně s průběhem sezony stoupá a v utkáních se soupeři ze spodní části tabulky bude mít jistě ještě velký význam. Pak ale obdržely naše hráčky dva slepené góly z nedůrazu v předbrankovém prostoru, který je velmi trápí především v zápasech proti takto silným soupeřům. Z Vinohradských se během první třetiny dokázala prosadit pouze Zuzana Macurová šikovnou střelou ke vzdálenější tyčce a regulovala tak skóre na 1:3. Po smolném vlastním gólu a úspěšném přečíslení Chodovských musely naše holky odcházet do šatny za nepříznivého stavu 1:5.

Druhá třetina již byla z pohledu domácích úspěšnější, obdržely pouze dvě branky a samy jednu vstřelily. Ačkoliv vstup do třetiny znamenal spoustu nepřesností a zbrklosti, dokázaly se holky vrátit ke své hře z první třetiny a ukázaly, že bojovnost a radost ze hry jsou předností tohoto týmu za jakéhokoliv skóre.

V závěrečné periodě domácím znovu utekl začátek třetiny a během prvních tří minut nechaly hráčky z Jižního Města odskočit o další dvě branky. Vinohradům se podařilo ještě díky samostatnému nájezdu nepříznivé skóre snížit, ale na rozdíl od Chodovských další branku do konce utkání nevstřelily. To vedlo ke konečnému výsledku 3:13 a další prohře v sezóně. Avšak i tyto prohry jsou pro vinohradské hráčky velkým přínosem, co se týče dalších šedesáti minut nových zkušeností a příprav na play down.

TJ X3M SKV - TJ JM Pedro Perez Chodov 3:13 (1:5, 1:2, 1:6)

Branky a nahrávky SKV: 17. Macurová (Petřeková), 29. Reichová, 43. Macurová. Rozhodčí: Drška, Meisner. Bez vyloučení. Diváci: 60.

Sestava SKV: Máčilová (55. Obselková) - Čermáková, Honzová, Valášková, Strejcovská, Samake, Batíková - Tvrzníková, Petřeková, Macurová - Vacínová, Reichová, Šádková - Vejvodová, Javorská, K. Trunečková (C), Vejborná. Trenéři: Petr Jirges a Vilém Svoboda.