Chodov překvapení nepřipustil

V sobotu v podvečer se do vinohradské arény v Riegrových sadech opět stahovali fanoušci florbalu z celé Prahy. Schylovalo se totiž k extraligovému souboji Davida s Goliášem.

Domácí Vinohrady, které se dočasně usídlily na posledním místě tabulky, nastoupily do utkání s florbalovým obrem – Chodovem, který se neochvějně vyhřívá na výsluní nejvyšších příček. Výkonnostní rozdíl několika tříd byl během utkání patrný, a to obzvlášť směrem dopředu, neboť Chodov dokázal vstřelit přijatelných sedm branek, zatímco SKV se opět gólově odmlčelo.

První třetina začala už skoro tradičně brzkým obdržením gólu. Nedlouho poté následovala další branka modrobílých a fanoušci domácích se právem obávali pohromy. Nicméně Ladies zachovaly chladnou hlavu, zformovaly obranu a ukázaly, že už nejsou tím týmem, který si nechá dobrovolně nastřílet patnáct branek. A skutečně hosté už do konce třetiny nenašli recept na otevření vinohradské defensivy, a pokud čirou náhodou ano, jejich střely ztroskotaly na skvěle chytající Kutnarové. V závěru dvacetiminutovky ještě vystrčily růžky Tvrzníková s Dobisíkou, ale hostující brankářka si nezbedný míček pohlídala.

Do druhé třetiny nastoupilo SKV se smělými plány uhrát sympatický výsledek. Začínalo sice v početní nevýhodě po faulu Bartošové, nicméně znovu ukázalo, že pokud se o něco ve své hře může opřít, pak je to právě oslabení, které pravidelně přečká bez ztráty kytičky. A jinak tomu nebylo ani dnes. V dalších minutách hra pokračovala ve vysokém tempu a na hráčkách z Jižního Města byla zcela zřejmá frustrace z vývoje zápasu. Ačkoliv hýřily skvostnými šancemi, jejich gólový apetit nebyl zdaleka uspokojen. Naopak domácí hráčky, zejména první útok ve složení Macurová – Trunečková – Honzová, podnikaly solidní akce směrem na soupeřovu polovinu hřiště. Chodovskou lavičku nakonec přeci jen rozjásala Jarolímová, která sama bez pomoci zvládla prostřelit Kutnarovou. Ke konci pak zvedl domácí fanoušky ze sedaček gól Pankové, který ale neúplatné rozhodčí odmítly uznat kvůli hře vysokou holí.

Poslední dějství už přineslo chodovskému celku větší radost. Ačkoliv sokolky bojovaly a především bránily zuby nehty, nedokázaly úřadující mistryně ohlídat a ty s přehledem zúročily svou sílu a prosadily se hned čtyřikrát. Z kádru sokola si největší šanci připsala Trunečková, když po pěkné akci zakončovala ze středu do prázdné branky, bohužel ale hostující gólmanka vystihla směr její střely.

Zápas tak skončil všeříkajícím výsledkem 0:7 z pohledu domácích, ale jak řekla jedna nejmenovaná členka domácího týmu „To není tak zlé, skoro jako Herbadent...“, ten totiž, pro nezasvěcené, v minulém hracím kole podlehl Chodovu ostudným poměrem 1:6. Z toho jasně vyplývá, že vinohradský tým snese srovnání s aktuálně třetím Herbadentem. Každopádně stále je co zlepšovat a my můžeme pouze doufat, že za čtrnáct dní sokolky konečně zažijí slast ze vstřeleného gólu, tentokrát proti Elite.

TJ SKV - Florbal Chodov 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 2. Plášková (Jarolímová), 4. Bachmaierová (Plášková), 31. Jarolímová, 46. Plášková (Paulovičová), 48. Řepková (Vrátná), 52. Vrátná (Syslová), 58. Jůzová. Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 82.

Sestava SKV: Kutnarová - Čermáková, Lingová, Batíková, Nováková, Jiříčková, Vejvodová - Macurová (C), Trunečková, Honzová - Vavřinová, Tvrzníková, Dobisíková - Panková, Strejcovská, Bartošová. Trenéři: Pavel Doubek a Boleslav Kytka.