Chodov si došel v klidu pro vítězství

V posledním zápase základní části oběma týmům o nic nešlo, a to se také odrazilo na stylu hry. Celý zápas se hrál v poklidném tempu, bez zbytečných soubojů a Chodov si došel pro vítězství 11:3.

Od začátku utkání se balonku ujal Chodov a začal obléhat domácí branku. První úspěšný zásah si zapsala Karolína Suchá, která se prosadila střelou z první ze středu po nahrávce Tůmové. Na to však domácí ještě našly odpověď. Ani ne půl minuty na to, se Bartošová po chybě hostujících obránkyň dostala do úniku a sama proti Provázkové byla úspěšná. Vyrovnané skóre však nevydrželo dlouho, Tůmová se Suchou se vyměnily role a první jmenovaná v klidu prostřelila padající Vyrobíkovou. Ta ale po polovině třetiny musela střídat, neboť si hnula se zády a byla ráda, když došla do na střídačku. Do brány se teda za domácí posadila Kuchyňková a tu dokázala první lajna Chodova překonat hned dvakrát. Nejdříve Řepková doslova procpala balonek na přední a poté Urbánková svou dělovkou nedala nerozchytané Kuchyňkové šanci.

Ve druhé třetiny se dokázal prosadit pouze Chodov. Domácí ale nic nevzdávaly a góly nerozdávaly úplně bez boje. Postupně se prosadila Řepková, pět minut na to Urbánková, minutu poté Suchá a pět minut před koncem třetiny Krauskopfová. Na tento gólový příděl reagoval domácí Kytka oddechovým časem, aby domácí uklidnil. Ladies občas podnikly výlet na útočnou polovinu soupeře, ale neúspěšně. Do konce třetiny se prosadila ještě Suchá a do šaten se šlo za stavu 1:9.

V poslední části se jako první prosadily domácí. V čase 45:22 se do samostatného průniku díky nahrávce Honzové dostala Vejvodová a ta stejně jako Bartošové byla sama vstříc Provázkové úspěšná. Chodov na tento gól ale zase dokázal zareagovat a Kellovská upravila skóre na 10:2 pro Chodov. Nešťastně skončil zápas také pro hostující juniorku Gabrielovou. Ta ve svém prvním zápase za A-tým měla jako největšího soupeře samu sebe, kdy u brankoviště Vinohrad špatně došlápla a v náručí ji odnesl na střídačku Pavel Doubek. Doufáme, že to nebude nic vážného a brzy ji zase uvidíme létat po hřišti. Chvíli poté vstřelila již čtvrtý gól Suchá, ale to nebylo vše. Poslední slovo v zápase měly Ladies. Po krásné akci zpoza vlastní brány se díky dvěma nahrávkám dostaly na útočnou polovinu, kde Bartošová naservírovala Bursové balonek na střed hřiště a ta nedala Provázkové šanci krásnou střelou pod břevno. Utkání tak skončilo 3:11.

Chodov v zápase potvrdil roli favorita a oba týmy už směřují své snažení do vyřazovacích bojů. Ladies tentokrát v play-down čeká Olomouc, se kterou mají v letošní sezóně nepříznivou bilanci. Domácí prohra na nájezdy 3:4 a poté výprask v Čajkaréně 3:10. Sokolky tak mají Olomouci co vracet, tak doufejme, že se na play-down pořádně připraví a ukončí sezónu vítězně již v prvním kole bojů o sestup! Přijďte jim zafandit o víkendu 17. a 18. března, kdy budou bojovat o dvě výhry na domácí hale!

TJ SKV - FAT PIPE Florbal Chodov 3:11 (1:4, 0:5, 2:2)

Branky a nahrávky: 7. Bartošová, 46. Vejvodová (Honzová), 59. Bursová (Bartošová) – 6. Suchá (Tůmová), 8. Tůmová (Suchá), 17. Řepková (Urbánková), 19. Urbánková (Vrátná), 25. Řepková (Vrbová), 31. Urbánková (Vrátná), 32. Suchá (Tůmová), 35. Krauskopfová (Peštová), 39. Suchá (Frantíková), 50. Kellovská (Řepková), 55. Suchá (Frantíková). Rozhodčí: Hejzlar, Weissgráb. Vyloučení: 0:0. Diváci: 50.

Sestava SKV: Vyrobíková (13. Kuchyňková) - Honzová, Tvrzníková, Šádková, Sladkovská - Kutnarová, Vejvodová, Lingová (C) - Trunečková, Žižková, Dobisíková - Bursová, Bartošová, Zelníčková. Trenéři: Boleslav Kytka a Pavel Doubek.