Chodov v poklidu přejel Vinohrady

Ladies nastoupily k zápasu s Chodovem netradičně ve středu a možná je to dobře, protože alespoň svým fanouškům nezkazily víkend. Ostudným výkonem především ve třetí třetině (0:8!) si opět zapsaly do statistik nepěkný výsledek 2:13 a nepředvedly prakticky žádné zlepšení před play down.

První třetina začala očekávaným náporem Chodova. Nebyl to ovšem nápor nijak extrémní, který by se nedal s trochou odhodlání a snahy zvládnout, naopak! Pokud by se ladies nezalekly zvučného jména svého soupeře a na utkání se alespoň trochu soustředily, mohlo být vše jinak. Bohužel nestalo se a sokolky prokazovaly svému soupeři nesmyslný respekt obzvláště v osobních soubojích a v obou brankovištích. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy se Chodov poprvé prosadí. Tuto zodpovědnost na sebe nakonec vzala Tereza Urbánková a hattrikem přepsala skóre na 3:0. Na to ještě dokázala najít odpověď první vinohradská lajna, která v rychlém protiútoku způsobila zmatek před domácí gólmankou, a z dorážky se prosadila Aneta Tvrzníková. Do konce třetiny pak ještě vrátila Chodovu náskok tří branek Řepková.

Druhá část dopadla z pohledu sokolek poměrně zdařile. Skončila totiž remízou 1:1, což bylo především způsobeno střeleckou impotencí modrobílých hráček a snížením tempa, nicméně i ladies v této třetině předvedly podstatně lepší výkon. Tlačily se více protiútoků a snažily se soupeřkám nenechávat tolik volného prostoru ke kombinacím. Unikátní sólo akci zakončenou nádherným gólem předvedla Michaela Lingová, která se z pozice obránkyně prosmýkla dopředu a neskutečnou pumelicí vymetla Ranochové všechny pavučiny.

Závěrečná pasáž se však výkonům z druhé třetiny nepřiblížila ani na míli. Snad fyzické vyčerpání (sotva, když se hrálo na 3 pětky) nebo výpadek koncentrace znamenal konec nadějí na slušný výsledek a nástup „oblíbeného“ debaklu. Sokolky opustily od své aktivnější obrany a ponechaly tak soupeři přesně takový prostor, který potřeboval. Jana Vyrobíková tak tahala ze své branky jeden míček za druhým a sokolky nebyly schopné nijak zareagovat. Za pouhých šest minut obdržely pět branek a další přibyly časem. Když zazněla siréna ohlašující konec, všem se znatelně ulevilo.

Ladies v dalším zápase předvedly nepovedený výkon a my jen doufáme, že do play down se podaří naladit formu a do té doby nasbírat ještě nějaké ty bodíky. Možná se tomu tak stanu již tuto neděli v zápase s Libercem!

FAT PIPE Florbal Chodov - TJ SKV 13:2 (4:1, 1:1, 8:0)

Branky a nahrávky: 4. Urbánková (Tožičková), 10. Urbánková (Tůmová), 16. Urbánková (Řepková), 20. Řepková (Urbánková), 32. Urbánková (Řepková), 46. Beránková (Pilíková), 46. Plášková (Beránková), 47. Suchá (Syslová), 49. Jůzová (Suchá), 50. Klímová (Plášková), 52. Klímová (Ranochová), 57. Plášková (Vrbová), 58. Lacková (Jůzová) - 19. Tvrzníková (Trunečková), 34. Lingová. Rozhodčí: Hátlová, Jansová. Vyloučení: 0:0. Diváků: 34.

Sestava SKV: Vyrobíková - Honzová (C), Lingová, Šádková, Sladkovská, Kutnarová F., Hyršlová - Tvrzníková, Vejvodová, Trunečková - Dobisíková, Bartošová, Zelníčková - Švorcová, Bartůňková, Bursová. Trenéři: Kytka, Doubek