Čtvrtfinále s Brnem je vyrovnané

O víkendu se rozehrála série čtvrtfinále první ligy mužů. Po výběru soupeřů na sebe zbyly dva týmy, které po základní části měly stejný počet bodů – SKV a Hattrick Brno.

Skóre utkání a celé série otevřel obránce Marian Jelínek, který si naběhl do nahrávky padajícího Ondry Stuchlíka a úprk k brance Brna proměnil v gól. A přestože je Ondra Stuchlík s kapitánskou páskou „větší kliďas“, v šesté minutě se odporoučel na trestnou lavici. Brno nabídnutou přesilovku nevyužilo, ale přesto do konce třetiny zvládlo vyrovnat. Z nařízené rozehrávky se dělovkou prosadil Jan Vojtíšek.

Druhá třetina stupňovala napětí, žádný z gólmanů ale nekapituloval. Příležitosti se střídaly na obou stranách, skóre se ale neměnilo ani když mělo Brno k dispozici i druhou přesilovou hru po vyloučení Michala Dolejše.

Vinohrady naopak početní výhodu nabídnutou hned v úvodu třetí třetiny využily. U mantinelu si úspěšně připravil gól Ondřej Stuchlík. A jelikož se na zapisovatelském stolku psalo tento večer číslo 65 málo, Stuchlík se rozhodl, že si do své sbírky přidá ještě jedno vyloučení. Brňané ale opět svou přesilovku zahodili. Po jejich vzoru se svou druhou početní výhodou naložilo SKV zrovna tak, což je v samotném zúčtování mohlo hodně mrzet. V čase 55:59 vyrovnal po hrubé chybě domácích Fuchs a všichni už už vyhlíželi prodloužení. To ale odmítl Kolajta, který proměnil protiútok Brna po další chybě domácích pouhé dvě vteřiny před sirénou.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBŠ Hummel Hattrick Brno 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
3. Jelínek (Stuchlík O.), 43. Stuchlík O. (Lanc) - 13. Vojtíšek (Houbal), 56. Fuchs, 60. Kolajta (Gregor). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 93.

V neděli byl cíl jasný – vyhrát a vyrovnat sérii, aby se nejelo do Brna za nepříznivého stavu 0:2, což v sérii hrané na tři vítězné zápasy je citelná ztráta. Utkání mělo zpočátku podobné tempo, jako mělo v sobotu. Tvrdé souboje, rychlé přelévání hry ze strany na stranu a také úspěšné blokování střel a zásahy gólmanů. První krok ale tentokráte udělalo Brno. V čase 6:00 se SKV nevyvarovalo další individuální chyby a z gólu se radoval Habr. Netrvalo dlouho a Vinohrady srovnaly. Tentokráte se do statistik zapsal Lisa. Do vedení svůj tým poslal před sirénou Skřivánek, který střelou z otočky překvapil Kejíka v brněnské brance.

Na třetí branku SKV se čekalo necelých šest minut. Zbyněk Stuchlík vyběhl od mantinelu do středu a krásnou střelou navýšil náskok Vinohrad. Dvoubrankový rozdíl ale zakrátko vymazal svou trefou Gregor. Brnu se nepodařilo vyrovnat ani v jediné početní výhodě tento večer a do šaten šlo o gól veselejší SKV.

Ve třetí třetině se Vinohrady jaly navyšovat svůj náskok a kontrolovat průběh utkání. Nejprve se dělovkou pod víko prosadil Zavadil, kterého následoval neméně tvrdou střelou Vnuk. Tyto dva góly znamenaly pro Vinohrady už tříbrankové vedení, které si nenechaly vzít. Hattrick sice sáhl po oddechovém čase, po kterém Kejík opustil své působiště v brance, dlouhé power play hostů přineslo ale pouze snížení na 3:5 z jejich pohledu.

Série se tak za vyrovnaného stavu stěhuje do Brna, kde bude tento víkend pokračovat a může také skončit, jelikož se hraje na tři vítězná utkání. Budeme v neděli znát postupujícího do semifinále, nebo se série vrátí do Prahy?

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Lisa (Jelínek), 18. Skřivánek (Hartman), 26. Stuchlík Z. (Stuchlík O.), 50. Zavadil, 56. Vnuk (Skřivánek) - 7. Habr, 28. Gregor (Brom), 58. Fuchs (Hauser). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 89.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O. (C), Jelínek, Vnuk, Lanc, Záň D., Suchý, Zezulka – Stuchlík Z., Zavadil, Linhart, Dolejš, Hartman, Skřivánek, Lisa, Hanák, Záň J., Blažej, Beran. Trenér: Martin Hovořák.