Čtyři góly Skřivánka vynesly druhou výhru! V sobotu semifinále pokračuje

Útočník Martin Skřivánek se ve 3. semifinále proti Black Angels blýskl čtyřmi góly a výrazně tak pomohl sokolům ke druhému triumfu v semifinálové sérii 1. ligy. Boys porazili pražského soupeře v přestřelce 8:6 a v sobotu od 20 hodin vyzvou soupeře na domácí půdě znova.

Úvod zápasu byl hodně divoký. Za prvních osm minut diváci v Rieger aréně viděli čtyři branky. Své gólovení představení v úvodním dějství rozjel také Martin Skřivánek. V první části nasázel soupeři dva góly a skóre bylo nerozhodné 4:4.

Druhá třetina vyšla lépe domácím. Zbyněk Stuchlík využil zaváhání hostující obrany, v samostatném úniku zachoval chladnou hlavu a poslal sokoly do vedení. Black Angels pak sice zásluhou Jakuba Renčína, jehož střelu ještě tečoval do branky Marian Jelínek, srovnali, ale závěr druhé části patřil domácímu celku.

Ve 33. minutě zkompletoval hattrick Skřivánek, po něm se své druhé trefy dočkal Linhart a v čase 37:18 vedli Vinohradští už o tři branky, když se opět prosadil Skřivánek. Byl to už jeho pátý bod v utkání. Hosté v závěru prostřední periody stihli pouze snížit.

Třetí dvacetiminutovka už další góly nepřinesla, sokolové hráli v obraně jistě, a přestože si soupeř vynutil převahu, snížení už se nedočkal. Mohl za to také výborný brankář Dejmal. SKV tak porazilo Black Angels ve třetím semifinále 8:6. Poslední dva zápasy série tak byly gólově hodně bohaté.

„Šťastné vítězství urvané silou vůle. Děkujeme soupeři za korektní zápas. Vyléčíme šrámy a zveme všechny v sobotu do haly. Děkujeme skvělým fanouškům za podporu, věříme, že v sobotu dorazí ještě ve větším počtu,“ zhodnotil zápas trenér Michal Pazdera a pozval fanoušky do ochozů i na čtvrtý duel.

Hrát se bude opět od 20 hodin a vstupné činí 20 korun. Permanentkáři, členové klubu a ti, co přijdou ve žlutém, jdou zdarma.

TJ SKV - Black Angels 8:6 (4:4, 4:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Skřivánek (Hartman), 5. Hartman (Skřivánek), 16. Skřivánek (Rychetník), 18. Linhart (Z. Stuchlík), 27. Z. Stuchlík, 33. Skřivánek (Hartman), 37. Linhart (O. Stuchlík), 38. Skřivánek (Dolejš) - 2. Pícha (M. Boček), 8. Havránek (Votruba), 10. Král (Moravec), 14. Havránek (J. Kopecký), 30. Jelínek (vlastní), 40. J. Hněvkovský (J. Boček). Rozhodčí: Čižek, Laštovička. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 141.

Sestava SKV: Dejmal - Rychetník, Š. Raiter, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Lanc, Zezulka - Skřivánek, Hartman, J. Záň - Z. Stuchlík, Linhart, Hanák - Máca, Dolejš, Beran - Šneberger, Kapucián. Trenér: Michal Pazdera.