Czech Open - den první: Ladies vykročily za obhajobou úspěšně

Úspěšný vstup do turnaje Czech Open má za sebou ženské áčko. Na branickém Hamru vyhrálo oba dva první duely ve skupině. Dvě výhry posbírali také junioři. O trošku méně se vedlo mužům z béčka a céčka. Ti sice úvodní zápas vyhráli, následně ale nestačili na Říčany.

Ladies první utkání zvládly především díky povedenému prvnímu poločasu. Nejprve otevřela skóre Tereza Kruberová a ještě do přestávky vedení navýšila Eliška Reischlová. Ta pak asistovala u branky Karolíny Snopové a ženské áčko úvodní zápas na turnaji ovládlo poměrem 3:0.

Ve druhém čtvrtečním střetnutí byly sokolky ještě o gól úspěšnější a mládežnický výběr Tatranu porazily 4:0. Dobré výsledky zaznamenali rovněž junioři. Ti na začátek o gól porazili Tatran Střešovice red a následně v nervy drásajícím duelu vyzráli na Kralupy nad Vltavou. Vítěznou trefu obstaral Jan Pinkas, posila z áčka, pouhé dvě vteřiny před koncem.

Vstup do turnaje vyšel i klukům z béčka a céčka. Tým kolem Matěje Špačka a Jana Otty v prvním utkání podal koncentrovaný výkon a vyhrál 3:0. Dvě branky zaznamenal právě ostrostřelec Špaček. Druhý duel však sokolům vůbec nevyšel. První gól inkasovali už v úvodní minutě, Říčany následně přidávaly další branky a ve druhé půli na časomíře svítilo nepříznivé skóre 0:5.

Sokolové se ještě vzepjali a vsítili dvě branky, na obrat už ale sílu neměli. Naopak ještě museli pykat za zbytečná vyloučení. Jeden bod má zatím na kontě spřátelený tým Torza Sorry, který cennou remízu vybojoval s Tatranem Střešovice. Všechny celky se představí také v rámci druhého dne tradičního letního turnaje.