Czech Open - Mužské i ženské áčko si na úvod připsaly jednu výhru

Mužské áčko sice nevstoupilo do letošního Czech Open nijak oslnivě, po dvou zápasech má však na svém kontě čtyři body a zápas s outsiderem skupiny k dobru.

Vinohrady vstoupily do turnaje remízou s finským týmem Club David. Za Finy nastoupilo i několik hráčů z finské nejvyšší soutěže, a tak se není čemu divit, že soupeř z ciziny tak těžce Vinohradům vzdoroval. Do vedení šli jako první právě Finové. Před přestávkou snížil Honza Svoboda a na začátku druhé půle poslal SKV do vedení Pepa Mareš. Jenže sokolové svůj hubený náskok neudrželi a nakonec se museli spokojit s remízou 2:2.

Ve druhém zápase Vinohrady opticky přehrávaly svého soupeře z Jaroměře, ale jako první šel do vedení opět soupeř. Prolomit střeleckou smůlu se podařilo až Lukáši Gregorovi, který dvěma zásahy otočil vývoj skóre. Třetí gól přidal Matěj Raiter a vypadalo to, že Vinohradští už si konec zápasu pohlídají. Jenže pak přišla kontaktní branka soupeře a SKV se tak muselo o výsledek až do samotného závěru strachovat. Zítra od osmi hodin ráno čeká mužské áčko poslední zápas v základní skupině proti Francouzům z Nantes.

Ženské áčko si během úvodního dne připsalo jednu výhru a jednu porážku. Vítězství nad soupeřkami z Berlína se však nerodilo hladce. Do vedení poslala Vinohrady svým zásahem Pavlína Vacínová. Německé sokyně však ještě do poločasu vyrovnaly. Rozhodnutí přinesla trefa Terezy Trunečkové, která strhla vedení na stranu Vinohrad. I druhý zápas byl výsledkově vyrovnaný, ale soupeř byl vždy o krok napřed. Góly Elišky Čermákové a Terezy Trunečkové tak na body nestačily.

Los letos našim juniorům přiřkl těžké soupeře. Dnešní dvojzápas sehráli Vinohradští na Kotlářce s Ostravou a Boleslaví. V prvním zápase s ostravským FBC se sokolové rychle dostali do vedení a po gólech Jirky Davida a dorosteneckého hráče Dominika Záně vedli na začátku utkání 2:0. Bohužel ještě do konce prvního poločasu stačilo FBC stav utkání otočit na 2:3. Ve druhém poločase začala střílet branky opět Ostrava a až minutu před koncem snížil stav utkání opět kapitán Jirka David na 3:5. Tímto výsledkem také zápas skončil.

Druhý zápas s Mladou Boleslaví nezačali junioři úplně nejlépe. Už ve 26. vteřině prohrávali 0:1 a celý první poločas byli horší než soupeř. Ve druhém poločase už junioři trochu více zaměstnali brankáře soupeře, ale branky střílela opět Boleslav. Junioři si tedy připsali druhou porážku po výsledku 0:4. Zítra je čeká zápas o třetí místo ve skupině se švédským Röke IBK, které má stejně jako SKV na svém kontě dvě porážky. Zápas se odehraje v 9:40 na Hamru I.

Mužskému béčku, které na Czech Open hraje pod starým názvem HC Coyotes, se vstup do turnaje vyvedl náramně. Nejen že si připsalo šest bodů za dvě výhry, ale dokázalo nastřílet soupeřům 16 branek. Po výsledcích 5:0 nad Snipers Třebíč a 11:2 nad FBA Černošice tedy kojoti zaslouženě vedou tabulku skupiny B15.

Výsledky prvního dne Czech Open:

Muži A:
TJ SKV - Club David 2:2 (J. Svoboda, J. Mareš)
TJ SKV - TJ Sokol Jaroměř 3:2 (2x Gregor, Raiter)

Muži B:
HC Coyotes - Snipers Třebíč 5:0 (2x Novotný, Vaňáč, Sigl, J. Němeček)
HC Coyotes - FBA Černošice 11:2 (3x Vlk, 2x Nigrin, 2x Špaček, J. Němeček, Řeřicha, Vaňáč, J. Pecha)