Czech Open - Umeå vystavila stopku, Vinohrady končí

Stejné dva týmy, které byly rozlišené pouze barvou v názvu, vyřadily oba naše poslední celky v letošním ročníku Czech Open. A tým prohrál s Umeå  yellow po nájezdech 3:4, béčko prohrálo s Umeä blue 1:2.

Áčko začalo svižný zápas dobře, přečkalo oslabení a Honza Svoboda potvrdil svou pozici nejlepšího střelce týmu na turnaji. SKV šlo dokonce do dvoubrankového vedení.  To když se na začátku druhé poloviny trefil v oslabení Pepa Mareš. Švédové však dokázali dvěma góly během necelých dvou minut srovnat a zápas byl znovu otevřený. Strhnout vedení na stranu Sokola se podařilo Edovi Piňosovi, který proměnil samostatný nájezd nařízený za faul na Honzu Svobodu. Sedm minut před koncem dokázal kapitán soupeře Sjögren vyrovnat, také z trestného střílení.

Na řadu přišly nájezdy. Honza Svoboda si nejprve švédského gólmana vychutnal a obloučkem poslal SKV do vedení. Když pak Dušan Václavík dokázal lapit první nájezd soupeře, vypadalo to pro Sokol nadějně. Jenže branku pak nedali ani Eda Piňos, ani Standa Zezulka a ani Honza Svoboda. Naopak úspěšný exekutor ze základní hrací doby Sjögren dokázal znovu překonat našeho brankáře a vystřelil svému týmu postup.

Béčko rozehrálo svůj zápas o pár stovek metrů dále na Kotlářce právě v době, kdy áčko dohrálo. Kojoti šli po gólu Máry Zimy dokonce do vedení, švédský soupeř pak ale vývoj zápasu otočil ve svůj prospěch a završil tak vinohradský neúspěch v 1/32 finále. SKV opět nedosáhlo na větší úspěch v žádné kategorii.

Výsledky:

Muži A:
1/32 finále: TJ SKV - RIG Umeå IBF yellow 3:4 po sam. nájezdech (Svoboda, J. Mareš, Piňos)