Další prohra na cizím hřišti, Pelhřimov - SKV 9:5

SKV nedokázalo ani na půdě Pelhřimova prolomit sérii porážek, ačkoliv ještě v polovině poslední třetiny drželo krok.

Už pět zápasů po sobě nedokázali florbalisté Sokola Královské Vinohrady naplno bodovat. V sobotu prohráli na palubovce Pelhřimova 5:9. Trenér Michal Pazdera tam svým svěřencům naordinoval defenzivní taktiku, která měla za úkol zblokovat střely domácích a ze zataženého bloku vyrážet do brejků. V první třetině se tak podařilo Pelhřimov překvapit, díky gólům Raitera a Smutného se SKV dostalo do dvoubrankového vedení.

I tak se ale domácím podařilo dostat se do několika velmi dobrých šancí, ve kterých ale většinou netrefili odkrytou branku. Ve druhé třetině se sice blok SKV ve vykrývání střeleckých pokusů Pelhřimova zlepšil, stejně tak ale soupeř nacházel nové možnosti, jak se dostat k ohrožení Václavíkovy branky. Často to zkoušela produktivní dvojice Kos - Bína.

Při zbytečném vyloučení snížil náskok SKV Jirků a v polovině zápasu vyrovnal Bína. Začínalo se opět od začátku. SKV se pak znovu dostalo do vedení - Eduard Piňos sice nařízené trestné střílení neproměnil, ale v následné přesilovce proletěla Hourova pumelice až do Venkrbcovy sítě. Jenže 32 vteřin před koncem druhého dějství vyrovnal Jirků...

Ve třetí třetině se vyrovnaný zápas zlomil na stranu domácích, ač to zpočátku vypadalo na šťastný večer SKV. Piňos hezky schoval střelu za obránce a trefil pod břevno pelhřimovské branky - 4:3 pro hosty. Jenže Brychca zanedlouho vyrovnal a ... trenéři SKV pak roztáhli sestavu na tři útoky a dvě obrany, vysunuli napadání a změny v taktice paradoxně využili domácí. Poduška dvěma góly během 47 vteřin rozhodl o tom, že tři body zůstanou na Vysočině.

SKV se pak pokusilo o hru bez brankáře, ale závěrečná přestřelka jen zvýraznila výhru domácích. SKV tak prohrálo počtvrté v řadě, tentokrát 5:9, a zůstalo s 24 body přikováno na 7. místě (osmé Kladno mělo zápas v Pardubicích k dobru). Na čtvrtou Českou Lípu ztrácí 6 bodů.

„Děkuji divákům, soupeři i svým hráčům. Dnešní utkání rozhodlo špatné trenérské rozhodnutí za stavu 4:4, které nás připravilo o body,“ řekl trenér SKV Michal Pazdera.

Spartak Pelhřimov - TJ SKV 9:5 (0:2, 3:1, 6:2)

Branky a nahrávky: : 22. Jirků ( Poduška), 31. Bína (Poduška), 40. Jirků (Kos), 48. Brychca (Zrzavý), 50. Poduška (Švrkala), 51. Poduška (Kos), 58. Bína (Kos), 60. Bína (Jirků), 60. Bína (Poduška) - 10. Raiter (Mareš), 17. Smutný (Gregor), 37. Houra (Svoboda), 44. Piňos (Svoboda), 60. Svoboda (Šach). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 113.

Sestava: Václavík - M. Mareš, J. Mareš, Záň, Houra, Šach - Svoboda, Piňos, Zezulka (C) - Gregor, Smutný, Raiter - Králík, Krůšek, Trčálek. Trenér: Michal Pazdera.