Další prohra na cizím hřišti, SKV padlo v Havlíčkově Brodě

Vinohrady prohrály na půdě Havlíčkova Brodu 3:4 a už dvě kola čekají na výhru.foto: Martin Flousek

Po porážce ve Žďáru nad Sázavou a při pohárovém utkání na Tatranu přišel třetí nezdar - muži A týmu Sokola Královských Vinohrad podlehli i Drakům z Havlíčkova Brodu. Bez zraněného útočníka Jana Svobody si z Vysočiny neodvážejí ani jeden bod, přestože po většinu zápasu měli míček pod kontrolou a soupeř si mnoho šancí nevytvořil.

Domácí ale trestali obrovské hrubky hráčů SKV, a to zejména zbytečné ztráty míčku na vlastní polovině. Jedna taková minela celý zápas i rozhodla. Ondřej Houra před vlastní brankou promáchl a osamocený Krajcigr se tak zadarmo dostal ke čtvrtému gólu Havlíčkova Brodu, na který už SKV nedokázalo odpovědět.

Vraťme se ale na začátek zápasu. Ve 3. minutě poslal Vinohrady do vedení svým prvním gólem v oranžovo-černém dresu obránce Lukáš Gregor - na půlce natáhl míček za tělo a pěkným švihem ho vyslal o tyčku do sítě Jaroslava Přibyla.

SKV sice opticky kontrolovalo hru, často jeho hráči měli míček pod kontrolou, ale k dalšímu gólu to nevedlo, a to ani trestné střílení Jana Buchty, ani velké šance Mikšovského či Smutného. Naopak domácí vytěžili z minima maximum a v polovině zápasu skóre otočili na 2:1.

Jan Králík následně po rychlé střele ze středu hřiště vyrovnal a tak se do třetí třetiny šlo za vyrovnaného stavu. Ten opět změnil důrazný Eduard Piňos, který tak aspoň jedním gólem vyjádřil dobrý výkon první řady SKV. Jenže Vlček po zmatcích v obraně hostů vyrovnal a čtyři minuty před koncem přišla pro bodové plány SKV pohroma z hole Krajcigra.

„Děkujeme soupeři i divákům. Bylo to utkání bez tempa plné hrubých individuálních chyb, kdy jsme nebyli schopni vyrovnat se s ‚agresivním forčekingem‘ domácích a způsobu vedení utkání,“ řekl k zápasu Michal Pazdera, trenér SKV.

Příští zápas hraje A tým v domácí hale na Vinohradech v neděli 11.11. od 17:30. Přijďte SKV podpořit!

Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod - TJ SKV 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Suchý (Krajcigr), 34. Krajcigr (Suchý), 52. Vlček (Liška), 56. Krajcigr - 3. Gregor (Záň), 36. Králík (Raiter), 45. Piňos. Rozhodčí: Vybíhal, Kačer. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 185.

Sestava SKV: Václavík - M. Mareš, Houra, Kytka, Dolejš, Gregor, Záň, Lanc - Piňos, Smutný, Trčálek - J. Mareš, Mikšovský, Zezulka - Králík, Jan Buchta, Menhart - Raiter.Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.