Deja vu s Ostravou – Ladies v přestřelce opět neúspěšné

Odveta s Ostravou dopadla téměř stejně jako první vzájemný duel. Utkání plné gólů, hra nahoru dolu, slibná první třetina, naprostý zmar ve druhé (0:6) a stahování manka ve třetí. Výsledek 6:11 a další smutný konec zápasu, kde bylo reálné brát body. Ladies před Vánoci i nadále tápou na dně tabulky

Sokolky dorazily do Ostravy v neuvěřitelně zdevastované sestavě. Pouhých deset hráček do pole se přesto postavilo svému úkolu čelem a v krásných 8 hodin večer se houževnatě pustilo do tvrdého souboje s tvrdými Ostavankami. Navzdory nízkému počtu hráček a rychlé a agresivní hře Ostravy vstoupily sokolky do utkání povedeně. Hned v prvním střídání zachytila Vejvodová rozehrávku domácích a v samostatném úniku přelstila gólmanu backhandovým blafákem. Vedení 1:0 držely hostující hráčky až do 15. minuty, kdy se nechala vyloučit Šádková za sekání, a domácí hráčky neměly problém přesilovku využít. O minutu později bylo znovu zle a vedení si po chybě vinohradské obrany přivlastnily domácí střelkyně. To si ale nenechala líbit Vejvodová, která hned o 12 sekund později dobře mířenou střelou ze středu trefila horní růžek domácí svatyně. To už běžela 16. minuta, ale tradice zápasů s Ostravou slibuje jeden gól za druhým a tak Moravanky věrny tomuto předpisu v rychlém sledu za sebou vstřelily další dva góly. Podařilo se jim tak odskočit do vedení 4:2. Na to však ještě dokázala najít odpověď Honzová, která se zachovala jako správná kapitánka, a ze standardky prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Do šatny se tedy šlo za stavu 4:3 pro domácí.

Druhá polovina se sokolkám vůbec nezdařila. Bídný herní výkon přinesl zasloužený trest a Ladies obdržely nesmyslných šest branek a žádnou nedokázaly vstřelit! Trenéři si rvali vlasy, rozdávali jeden pokyn za druhým, ale marně. Ladies se v této třetině nedokázaly vrátit k výkonům z prvního dějství. Přesto to muselo být divácky atraktivní utkání, neboť se zase nedá říci, že by si hosté nevytvořily žádné šance. Naopak bylo jich dost, jen finální fáze nebyla úplně ideální.

Třetí třetina tedy začala za stavu 10:3. I přes vysoké manko se ladies pokusily zápas zvrátit a provést ještě něco s výsledkem. Dál se hrálo ve vysokém tempu, hra nabízela hodně tvrdých a převážně nečistých soubojů a především kvanta a kvanta šancí na obou stranách. V 9. minutě se sokolkám poprvé poštěstilo a Vejvodová dorážkou z brankoviště zkompletovala svůj první extraligový hattrick. O pár minut později ladies již naposledy v tomto zápase nepokryly útočící protihráčky a inkasovaly. A pak už se dostala ke gólovému slovu i druhá vinohradská lajna. Nejprve Bartůňková po sklepnutí od Šádkové podstřelila padající gólmanku a o chvíli později Vavřinová prudkou střelou nad nohu také slavila úspěch. To už bylo ale bohužel vše a body tak zůstaly bezpečně doma v ČPP Aréně.

Ladies tak odehrály svůj poslední zápas v tomto roce a znovu se vracely domů smutné. Všichni ale doufáme, že nový rok přinese výsledkové změny a holkám se bude dařit o poznání lépe než dosud. Možná ne hned v prvním utkání s Herbadentem, ale v následujícím s Pantherkami je již naděje vyšší.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - TJ SKV 11:6 (4:3, 6:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 16. Kotzurová, 16. Škopková (Šrolová), 18. Kapcová (Skácelová), 18. Vrlíková (Jurečková), 22. Lichnová (Škopková), 24. Pastušková (Vavrečková), 27. Kajfoszová (Skácelová), 29. Kotzurová (Pastušková), 31. Kotzurová (Pastušková), 36. Šablaturová (Lichnová), 51. Škopková - 1. Vejvodová, 16. Vejvodová (Honzová), 20. Honzová (Kutnarová), 49. Vejvodová (Dobisíková), 58. Bartůňková (Šádková), 59. Vavřinová (Šádková). Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 55.

Sestava SKV: Kutnarová A., Vyrobíková - Kutnarová F., Dobisíková, Šádková, Bursová - Honzová (C), Vejvodová, Zelníčková - Lingová, Bartůňková, Vavřinová. Trenéři: Doubek, Kytka.