Do třetice všeho dobrého! Vinohrady slaví první výhru

Mužské áčko si konečně připsalo premiérové vítězství, když přetlačilo silné Znojmo. Vinohradští podali soustředěný výkon a zápas po zásluze ovládli 7:3.

Vinohrady vstoupily do zápasu skvěle a bylo vidět, že hráči chtěli odčinit úvodní dvě porážky. Nejprve Lanc výborně našel volného Mareše, pro kterého nebyl problém poslat míček do sítě, a pak ještě navýšil vedení domácích Linhart. Vinohradští působili na hřišti čile a i nadále měli herní převahu. A dokázali ji přetavit v další gól Lukáš Lanc v přesilovce skoro protrhl síť a jeho dělovka znamenala tříbrankové vedení domácího celku.

Znojmo v úvodu druhé dvacetiminutovky snížilo a jeho hráči cítili šanci na další korekci výsledku. Naštěstí za Vinohrady ve 32. minutě skóroval podruhé Linhart a domácí tak opět odskočili. Znojmo přesto potvrdilo, že zlepšilo svůj výkon a ve druhé třetině přidalo ještě jedno snížení. Po sehrávce Hanáka snížil Martinek.

Sokolové se však opět zkoncentrovali na svůj výkon a ve třetí části převážně kontrolovali hru i výsledek. Osm minut před koncem přidal pátou branku domácích Lukáš Lanc a opět to bylo po tvrdé střele z dálky. Znojemští ještě jednou zahrozili, když na rozdíl dvou branek snížil Virgl. Z jejich strany už to však bylo vše.

Naopak závěrečná power play hostů znamenala ještě dva góly domácích. Ten Pokorného, pro kterého to byl premiérový gól za vinohradský A tým, do prázdné branky, a ještě ten Dolejšův, který využil toho, že se brankář hostů Čižmar nedokázal ideálně srovnat do branky po svém návratu ze střídačky. Vinohrady tak slaví první vítězství v novém ročníku a příští týden na domácí půdě vyzvou Rožnov. Ještě před tím je však čeká pohárový duel s Libercem.

TJ X3M SKV - TJ Znojmo LAUFEN CZ 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. J. Mareš (Lanc), 4. Linhart (Kovářík), 16. Lanc (Svoboda), 32. Linhart (Smutný), 52. Lanc (Svoboda), 59. Pokorný, 60. Dolejš (Svoboda) - 22. Palát (Herman), 36. Martinek (Hanák), 58. Virgl (Kucharič). Rozhodčí: Kulhánek, Michálek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 140.

Sestava SKV: Weissgärber - Lanc (C), Chvátal, Votruba, Houra, Raiter, Kovářík - Svoboda, Z. Stuchlík, Mareš - Gregor, Dolejš, Linhart - Smutný, Králík, Rossi - Pokorný, Záň. Trenéři: Jan Pazdera a Martin Hovořák.