Dobrý závěr na body nestačil

Další zápas první ligy mužů se bohužel Vinohradům příliš nepovedl. Hráči jeli do Kladna, kde na ně čekal urputný soupeř v podobě domácího FBC.

Očekávat se dalo velmi tvrdé utkání se spoustou osobních soubojů a tento předpoklad byl splněn. Hráči Kladna již od začátku vyčkávali na pražského soupeře jen kousek za půlkou, ale jen co se Vinohradští dostali za pomyslnou čáru, hned na ně nastupovalo velmi tvrdé kladenské komando.

Již ve třetí minutě poslal FBC do vedení Frömmel a když pak po čtyřech minutách vyrovnal po Cepkovské kličce Svoboda, bylo všem jasné, že půjde o vyrovnané utkání. Už to vypadalo, že půjdou oba týmy do šatny za vyrovnaného stavu, ale to se nelíbilo opět Frömmelovi a zvýšil na 2:1 pro Kladno.

Do druhé třetiny vstoupily Vinohrady lépe a opticky byly určitě lepším týmem. Kladno hrozilo hlavně z protiútoků, které se ale obraně podpořené dobře chytajícím Buchtou dařilo zažehnávat. Vinohrady se ovšem málo dostávaly do zakončení a když se konečně probojovaly přes dobře bránící obranu soupeře, vše pochytal kladenský Cmíral. Nakonec se ale stejně mohli sokolové radovat z vyrovnání, když Houra nastřelil svým granátem před brankou clonícího Piňose, od jehož zad se míček odrazil do branky.

Třetí třetina se pro Vinohrady nevyvíjela dobře už od začátku. Kladno postupně nasázelo čtyři branky a zápas vypadal pro nezkušeného diváka rozhodnutě. To ale neznal vinohradské závěry. Již od 52. minuty gólman Buchta pendloval mezi brankou a střídačkou a dával tak možnost hrát v šesti hráčích v poli.

Snaha se Sokolům vyplatila. Nejprve vyslal další dělovku Houra, pak přidal další gól Dolejš a když pak 49 sekund před koncem vstřelil kontaktní branku Piňos, Kladno se muselo bát o výsledek. Zkušení hráči Kladna si ale výhru pohlídali a Vinohrady čekala krušná cesta domů.

FBC Kladno - TJ SKV 6:5 (2:1, 0:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 4. Frömmel (Ondrejička), 19. Frömmel (Lacko), 43. Louvar (Houdek), 45. Frömmel (Ondrejička), 46. Pacan (Louvar), 51. Louvar (Přívara) - 8. Svoboda (J. Mareš), 38. Piňos (Houra), 58. Houra (Lanc), 59. Dolejš (Votruba), 60. Piňos (Raiter). Rozhodčí: Kulhánek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 91.

Sestava: Jiří Buchta - M. Mareš, Záň, Kytka, Lanc, Votruba, Houra, Šach - Piňos, Smutný, Raiter - Gregor, Králík, Dolejš - Zezulka (C), Svoboda, J. Mareš – Trčálek, Krůšek. Trenéři: Michal Pazdera, Pavel Doubek a Vilém Svoboda.