Dohrávka se Spartou body nepřinesla

Muži nedokázali udržet vedení z první třetiny a podlehli Spartě 5:9.

Utkání mělo už od začátku velmi rychlý spád. Oproti prosincovému měření sil se diváci mohli těšit na gólové hody, o čemž svědčila i první třetina. První šanci promrhal už ve třetí vteřině Časar, na druhé straně ale za necelou minutu udeřil Bína, který otevřel skóre zápasu. Vedení SKV nevydrželo dlouho, jelikož ve čtvrté minutě srovnával Kadoch. Vedení na stranu Vinohrad strhl v čase 9:00 Zbyněk Stuchlík, který zůstal osamocen před Kotoučkem. O pár minut později ale znovu srovnal Pruner. Zpět do vedení se SKV dostalo díky Renčínovi a jeho trefě v přesilové hře. Minutu před koncem třetiny dostaly Vinohrady výhodu ještě jedné přesilové hry, kterou si ale nevyužitou přenesly do prostředního dějství.

Druhá přesilová hra zůstala nevyužita a Marvánek se mohl v klidu vrátit na hřiště. Střelci na obou stranách se na chvíli odmlčeli, pak ale přišla bláznivá 29. minuta, ve které padly hned tři branky. Nejprve srovnával na 3:3 Časar, vedení svému týmu vrátil Bína. To ale trvalo pouhých pět vteřin! Jednogólový náskok Vinohrad smazal svou trefou Jaroš a od této chvíle Sparta úřadovala. Nejprve šla poprvé do vedení zásluhou Prunera, který využil přesilovou hru. O pár okamžiků později navyšoval náskok domácích Časar. Dostat se na dostřel mohli vinohradští ve 33. minutě, kdy si šel po tvrdém zákroku sednout na dvě minuty Krejča. Přesilová hra ale zůstala nevyužita a Sparta i po druhé siréně držela vedení 6:4.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla ještě čtyři góly, bohužel pro SKV tři z nich do jejich sítě. Nejprve na rozdíl tří branek upravoval Zouzal. V polovině periody dokázal ještě snížit Bína, který touto trefou zkompletoval hattrick. Příznivější skóre ale opět nevydrželo dlouho, po minutě vracel pohodlný náskok Sparťanů Pruner, který v tomto zápase také přidal svou třetí trefu. Na konečných 9:5 pak zvyšoval Vrána 18 vteřin před koncem utkání.

ACEMA Sparta Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:5 (2:3, 4:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Kadoch (Rebro), 15. Pruner (Časar), 29. Časar (Pruner), 29. Jaroš (Zouzal), 31. Pruner (Marvánek), 32. Časar (Vrána), 45. Zouzal (Jaroš), 53. Pruner (Rebro), 60. Vrána (Pruner) - 1. Bína (Raiter Š.), 10. Stuchlík Z. (Bína), 18. Renčín (Stuchlík Z.), 29. Bína, 52. Bína (Stuchlík O.). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 186.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O., Raiter Š., Rossi, Záň D., Zezulka, Kroupa, Houra - Bína (C), Renčín, Stuchlík Z., Králík, Raiter M., Kareš, Gregor, Baudisch, Hanák, Záň J., Zavadil.