DOMÁCÍ EXTRALIGOVÁ PREMIÉRA MUŽŮ

Muži A se ve druhém kole florbalové AutoCont extraligy v neděli v 17:00 poprvé představí před domácím publikem v Rieger aréně.

První kolo SKV sehrálo na půdě Chodova, a přestože se nováčkovská nervozita jistě podepsala na výkonu hráčů, zápas nepostrádal náboj vyrovnaného duelu. „Na začátku jsme byli hodně nervózní,“ řekl trenér Jan Pazdera v rozhovoru pro Florbal.cz. „Je škoda, že jsme body neuhráli teď, když Chodov nepředvedl žádný skvělý výkon,“ doplňuje obránce Ondřej Houra.

První extraligový start za SKV si odbyl i brankář Karel Mrkos, který naposledy odchytal nepříliš úspěšný ročník v Pardubicích. Zkouška to pro něj byla o to těžší, že na začátku deváté minuty si nešťastně srazil balonek do vlastní branky a Chodov se tak dostal do vedení. Nicméně zkušený strážce vinohradské svatyně se nenechal touto situací rozhodit a ve zbytku byl velmi platným článkem defenzivy SKV.

Vstup do nové sezony neponechal náhodě ani vinohradský kanonýr Jan Svoboda, který podle oficiálních statistik dva góly dal a na dva přihrál, nicméně jak sám přiznává, jeden z gólů měl být připsán Josefu Marešovi, který situaci 2 na 0 vyřešil perfektní střelou pod břevno. Sám Svoboda ale nebyl se svým výkonem příliš spokojen. „Se svým výkonem spokojený být nemůžu, spoustu situací jsem měl vyřešit jinak,“ přiznal.

Úřadující mistr z Vítkovic v prvním kole přivítal v hale na Dubině otrokovické Panthers. O jednoznačném vítězství rozhodla především druhá třetina, kterou domácí vyhráli 4:0, přičemž Otrokovice přestříleli poměrem 13:3. „Těší mě, že jsme toho soupeři moc nedovolili, a že jsme sami byli po celých 60 minut aktivnější,“ řekl vítkovický lodivod Michal Deus.

Skvělým výkonem do nové sezóny vstoupil Lukáš Hájek, který sám vstřelil tři branky a na jednu si navíc připsal asistenci. Navazuje tak na loňské Superfinále, ve kterém mu byl udělen titul nejlepšího hráče utkání - Superhero.

Neváhejte proto v neděli zavítat do Rieger arény, kvalitní florbal a nápaditá organizace jsou jako vždy zárukou! A pokud Vám na cestu na Vinohrady nezbyde čas, jako vždy pro Vás bude připraven komentovaný video online přenos TVSKV i klasický textový online ČFbU.