Dorostenci stále bez bodu

Dorostenci mají za sebou letošní nejtěžší dvojkolo. Muži D oproti tomu pouze remizovali s předposledním týmem tabulky.

Muži D rozehráli svůj turnaj v sobotu v hale zličínského Lhokama od 16 hodin. V prvním zápase se utkali se svým sousedem v tabulce, rezervou pražského Merkuru. Zápas po napínavém průběhu nakonec nezvládli a připsali si tak první porážku v sezoně. V druhém utkání je čekal tým ze spodních pater, sedlčanský Tatran. Muži D nedokázali tento houževnatý tým porazit, a tak se oba soupeři rozešli smírně 4:4.

Dorostenci v sobotu v hale na Děkance podstoupili nejtěžší letošní dvojzápas. V prvním utkání s Future hlavně díky hodně nepovedené první třetině, která skončila 0:9, prohráli vysoko 2:17. Nutno ale říci, že od druhé třetiny se výkon dorostenců lepšil, a tým nesložil ani fakt, že utkání musí dohrát v devíti hráčích, když kvůli zdravotním problémům odstoupil Klíma. Ještě 15 vteřin před koncem byl stav 0:17, dorostenci ale při hře bez brankáře ve snaze vstřelit čestnou branku uspěli a navíc přidali ještě jeden zásah. Na straně Future se blýskl útočník Michal Kabele, který si připsal pět branek.

Ve druhém zápase čekal dorostence ještě těžší soupeř. Tým Bohemians v plné sestavě dokázal ve druhém kole porazit tým Future 10:2. Bohemians hráli svůj druhý zápas s týmem Sparty, a tak si nemohli dovolit uvolnit své největší hvězdy. Dorostenecký tým nezačal utkání vůbec dobře. V páté minutě prohrával už 0:6 a schylovalo se k dalšímu debaklu. Hra sokolů se však opět zlepšovala a konečný výsledek 1:17 je dán hlavně velkou silou soupeře. Trenér Vilém Svoboda k tomu řekl: "Zápas jsme nezačali dobře, ale ve finále jsem kluky pochválil." Po utkání vyšel najevo ještě jeden nepříjemný fakt. Jedna z opor dorosteneckého týmu David Vacátko se rozhodl zkusit své štěstí v týmu Blue Wings, které trénuje bývalý člen Sokola Miroslav Hladík.