Dorostenkám se povedlo popáte v sezoně vyhrát!

Ženy B o víkendu bojovaly o možnost postoupit, dorostenky bodovaly!

V neděli na Radlicích se již v 9:10 utkal B-tým našich žen s rezervou extraligové Děkanky. Začátek zápasu se lépe podařil soupeřkám a po první třetině se hráčky Děkanky mohly radovat z dvougólového vedení. To si ale SKV nenechalo líbit a ve druhé třetině se podařilo nejprve snížit Garciové a později dokonce vyrovnat Batíkové. Stav 2:2 svítil na časomíře až do konce druhé třetiny. Třetí třetina se však sokolským hráčkám nepovedla a soupeřky postupně navýšily stav utkání až na 5:2. Minutu před koncem se sice podařilo snížit Kolafové, ale víc již SKV nestihlo a padlo 5:3.

Ve druhém zápase se Sokolu postavila Příbram. O poznání slabší soupeř než Děkanka ještě dokázal odpovědět na první branku Sokola, ale po dalších třech ve své síti na které již nedokázal odpovědět jasně podlehl 4:1. Na všech gólech SKV se podílela mladá střelkyně Tvrzníková (2+2) a zdatně jí sekundovala její spoluhráčka z juniorek Rooijakkers (2+1).

Díky prohře v prvním zápase se Sokol umístil na konečném čtvrtém místě. Na postupovou druhou příčku ženám chyběly pouhé čtyři body a v případě výhry nad Děkankou by slavily vysněný postup. Ten se ale bohužel nepovedl a ženy tedy příští sezonu opět čeká tuhý boj o dvě postupové příčky.

Dorostenky nastoupily již v sobotu. V prvním zápase nastoupily proti Elite. Silná první pětka soupeře zatápěla našim hráčkám, ale nedařilo se jí v zakončení. Ani našim nejmladším dívkám se střelecky příliš nedařilo a v utkáním chudém na branky nakonec prohrály 2:1.

Druhý zápas byl pro dorostenky snazší zkouškou. Kutnou Horu porazily i v sedmi hráčkách v poli 4:2 a mohly tak slavit páté vítězství v sezoně. Hattrickem se blýskla kanonýrka Vejvodová. Celkově pak ve svém premiérovém ročníku skončily dorostenky na pěkném jedenáctém místě.