Druhý zápas, druhá prohra. Sokolové tentokrát nestačili v poháru na Spartu

Ani ve druhém utkání vrcholové části Poháru Českého florbalu se nepodařilo sokolům ukořistit body. Svěřenci koučů Kotlase a Bouši prohráli doma s pražskou Spartou 2:8. O výsledku rozhodlo prvních 11 minut, během nichž Vinohradští inkasovali hned pět branek.

Už ve druhé minutě otevřel gólový účet zápasu Josef Juha. Do konce 11. minuty se k němu přidali další čtyři úspěšní střelci Sparty a favorit utkání udělal výrazný krok směrem k vítězství. Sokolové se poprvé prosadili až ve 36. minutě. Svůj první gól v A týmu vsítil Jan Pinkas.

Juha ale následně ve třetí části stihl zkompletovat hattrick a Sparta nakonec duel ovládla vysoko 8:2. Za domácí ještě snižoval Jan Procházka. „Soupeř nás dnes předčil ve všech dovednostech. Především v první třetině, která rozhodla o zápase. Od druhé části jsme se trochu zvedli a našli bychom v naší hře i několik světlých momentů. Do začátku ligy nás čeká ještě hodně práce,“ ohlédl se za utkáním trenér Michal Kotlas.

Základní skupinu uzavřou sokolové v pondělí 30. srpna, kdy v domácím prostředí vyzvou prvoligové Ústí. Duel je na programu od 19 hodin a Vinohradští v něm budou chtít ukořistit premiérové body do tabulky.

TJ SKV - ACEMA Sparta Praha 2:8 (0:5, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 36. Pinkas (Kopecký), 52. Procházka (Z. Stuchlík) - 2. Juha (Kolstrunk), 6. Hurt (Košir), 10. Zouzal, 11. M. Krbec (Juha), 11. Košir (Pažák), 46. Juha (M. Krbec), 49. Juha, 56. Zouzal (Ujhélyi). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 51.

Sestava SKV: Šantora - Lanc (C), Čuda, Paštika, Gold, Ježek, Horák - Pergler, Švejda, Hartman - Fiala, Z. Stuchlík, Procházka - Kellenberger, Pinkas, Kopecký. Trenéři: Kotlas, Bouša.