Důležitá výhra nad Chomutovem se zrodila až v nájezdech

Boys před 210 diváky porazili Chomutov 7:6 po samostatných nájezdech. Výhru zajistili jediným proměněným nájezdem Dominik Záň a brankář Jiří Buchta, který za svá záda nepustil ani jeden ze tří pokusů soupeře. SKV tak zůstává po 21. kole 1. ligy mužů na čtvrté příčce.

Duel s Chomutovem byl spojen s celoklubovým focením, a tak se na tribunách sešla rekordní návštěva letošní sezony - přes dvě stě diváků. Ti v první třetině viděli spíše střelecké trápení domácího týmu, které protrhl až ve 13. minutě po krásné akci Jakub Záň. Chomutov však následně vsítil dvě branky a do šaten odcházel spokojenější.

Sokolové rychle otočili zápas ve svůj prospěch, ale ve druhé půlce prostřední části o náskok opět přišli. Dvěma brankami k tomu přispěl vedoucí muž kanadského bodování 1. ligy Petr Pastor. I po čtyřiceti minutách tak hosté vedli o jeden gól.

Jednobrankové manko museli sokolové dotahovat i ve třetí části. A to hned třikrát! Na dva góly Štěpána Raitera totiž soupeř vždy bleskově odpověděl. Definitivní vyrovnání a remízu po 60 minutách vystřelil domácímu týmu až tři minuty před koncem dělovkou Lukáš Lanc. Prodloužení vítěze nenašlo. Rozhodnout musely nájezdy.

Z Chomutovských nevyzrál na brankáře Buchtu nikdo, zato Dominik Záň proměnil svůj nájezd po vydařené kličce do forhendu a přisoudil Vinohradům druhý bod. Za zmínku rozhodně stojí také tři gólové asistence Petra Hartmana, dvě nahrávky Martina Skřivánka a 23 zákroků brankáře Dejmala.

„Dnešní zápas jsme odmakali, co to šlo, škoda, že z toho nebyly tři body. Velký dík patří hlavně našim fanouškům, kteří byli po celé utkání naším šestým hráčem v poli,“ ohlédl se za utkáním a pochválil domácí příznivce asistent trenéra Miroslav Purkrábek. Příští týden zavítají sokolové na hřiště kladenských Kanonýrů.

TJ SKV - Florbal Chomutov 7:6 (1:2, 2:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 13. J. Záň (Hartman), 28. Pecha (Kapucián), 29. Rychetník (Hartman), 43. Raiter (Skřivánek), 47. Š. Raiter (Skřivánek), 58. Lanc (Hartman), rozh. náj. Dominik Záň - 16. Bejček (Fiala), 20. Fiala (Turek), 34. Pastor (Linc), 39. Pastor (Linc), 43. Linc (Šarša), 55. Linc (Fokt). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 210.

Sestava SKV: Dejmal (na sam. náj. Buchta) - Rychetník, Š. Raiter, Jelínek, Suchý, D. Záň, Lanc - J. Záň, Hartman, Skřivánek (C) - Pecha, Zezulka, Kapucián - Linhart, Hanák, Hájek - Máca, Šneberger. Trenér: Michal Pazdera.