Důstojná partie s Vítkovicemi. Ladies dokonce vedly 2:0!

Ladies v 1. třetině podaly nejlepší výkon v celé sezoně a nad favoritem vedly 2:0 a 3:2. Bohužel v poslední minutě úvodní části inkasovaly dvě smolné branky. Pak už si Ostravanky výhru vzít nenechaly a vyhrály 11:5. I tak se ale jedná o velmi solidní výsledek s trojnásobným mistrem ČR.

Domácí hráčky prožily fantastický vstup do zápasu, který asi nikdo neočekával. Ve třetí minutě natáhla z dálky kapitánka Lingová a prostřelila reprezentační brankářku Nikolu Příleskou. V desáté minutě bylo na domácí lavičce a v hledišti ještě veselejí. Honzová vyjela s míčkem až do střelecké pozice a i díky teči bránící hráčky přidala druhou branku.

Vítkovice pochopitelně ještě zvýšily tempo, ale vinohradské florbalistky jim byly v první třetině rovnocenným soupeřem. Dobře si vedly v osobních soubojích a častokrát vyrážely do rychlých protiútoků. Přesto nakonec inkasovaly. V 11. minutě zakončila rychlou kombinaci gólem Klapitová a o dvě minuty později se z dorážky prosadila Koníčková.

Sokol se v 1. třetině ještě jednou dostal do vedení. Žižková zamířila na bližší tyč a její pokus rozvlnil síť. Úvodní dějství se rychle chýlilo ke konci a už už to vypadalo, že si Vinohrady ponesou do druhé části jednobrankový náskok. Pak ovšem přišly dva smolné momenty, kdy obrana domácího celku nezareagovala dobře a Vítkovice bleskurychle otočily skóre.

Ve druhé dvacetiminutovce Vítkovice převzaly otěže zápasu a na brankářku Vyrobíkovou mířila jedna nebezpečná střela za druhou. Ve 24. minutě vstřelila druhý gól v řadě Halfarová. Pak domácí diváky potěšilo duo Bursová a Vejvodová. První jmenovaná vystřelila a Příleská, která měla zakrytý výhled, propustila míček za svá záda. Jen o pár vteřin později bylo srovnáno! Po přihrávce Lingové se střelou do horní části branky radovala z branky Vejvodová.

Stav 5:5 bohužel pro domácí celek vydržel pouze krátkou chvíli. Následně se prosadily Krzywaková a Husková a vítkovické hráčky už pak zápas dovedly do vítězné konce. Ve třetí části totiž přidaly ještě čtyři pojišťující trefy, a jelikož Kutnarová neproměnila nájezd nařízený za faul na Bartošovou, konečné skóre vyznělo 11:5 pro hosty. I tak se ale jedná o slušný výkon proti kvalitnímu soupeři. První třetinu budou mít fanoušci Ladies ještě dlouho v paměti.

TJ SKV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:11 (3:4, 2:3, 0:4)

Branky a nahrávky: 3. Lingová (Kylarová), 10. Honzová (Lingová), 16. Žižková (Trunečková), 36. Bursová (Tvrzníková), 36. Vejvodová (Lingová) – 11. Klapitová (M. Šponiarová), 13. Koníčková (Ferenčíková), 20. Koníčková (Šupáková), 20. Halfarová (Krzywaková), 24. Halfarová, 36. Krzywaková (Žůrková), 37. Husková (Planková), 41. Koníčková, 48. Klapitová (Ferenčíková), 48. Martináková, 59. M. Šponiarová (Ferenčíková). Rozhodčí: Starý, John. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 36.

Sestava SKV: Vyrobíková - Zelníčková, Honzová, Šádková, Sladkovská, Kutnarová, Tvrzníková - Kylarová, Vejvodová, Lingová (C) - Trunečková, Žižková, Dobisíková - Bursová, Bartošová, Kalistová - Rinta-Pollari. Trenéři: Boleslav Kytka, Pavel Doubek.