Dva zápasy, dvě prodloužení

Díky čtvrteční dohrávce s Českou Lípou mělo mužské áčko zase o něco náročnější týden. V sobotu je čekalo pražské derby s Black Angels, kteří jsou aktuálními lídry první ligy.

Lípa a Vinohrady se v této sezóně již jednou střetli v rámci poháru České pojišťovny. SKV tak chtělo letošní porážku Lípě oplatit. Souboj sliboval pravidelnou dávku emocí a gólů, což se hned v úvodu utkání potvrdilo. První branku utkání měl na svědomí Ekl, který dokázal chytře tečovat nahození Štěrby. Zanedlouho domácí odskočili do dvoubrankového vedení díky Slanému. Vinohradští ale záhy odpověděli. Nejprve bratrskou spolupráci zakončoval Zbyněk Stuchlík, o necelé dvě minuty později se z gólu radoval také Zavadil. Do vedení poslal svůj tým v 18. minutě Dolejš, to ale o 23 vteřin později vymazal Slaný.

Do prostředního dějství se tudíž vstupovalo za nerozhodného stavu, který jako první dokázala zvrátit Lípa. Po vyloučení Ondřeje Stuchlíka se dokázal sám prosadit Kněžour. Svůj trest ale Stuchlík zvládl odčinit srovnáním na 4:4. Do konce třetiny šly Vinohrady opět do vedení, když se do tabulky střelců zapsal i Skřivánek. Opět se ale žlutočerní neradovali z náskoku dlouho. Do konce třetiny ještě zvládl srovnat Matějíček.

V samotném závěru druhé třetiny se na trestnou lavici odporoučel Kněžour a jeho trest se přenesl do třetího dějství. Vinohrady ale tuto nabídku nevyužily a samy následně šly do čtyř po faulu Dolejše. Ale ani Lípa přesilovku nedokázala využít a stav byl stále 5:5. Aby těch vyloučení nebylo málo, za špatné střídání byla potrestána Lípa. Přesilovka SKV ale opět vyzněla na prázdno a tak mohli českolipští jít několik minut před koncem třetí třetiny do vedení. Vinohrady ale nesložily zbraně a na 6:6 srovnával Dolejš. Lípa měla ještě poslední šanci ukořistit všechny tři body díky vyloučení Zbyňka Stuchlíka, ten si ale mohl oddychnout, když si mohl odsedět celý trest.

Zápas tedy dospěl do prodloužení, které v samotném závěru rozhodl zkompletováním hattricku Kněžour, a Vinohrady se musely spokojit s jedním bodem.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:6p (3:3, 2:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Ekl (Štěrba), 10. Slaný (Matějíček), 18. Slaný (Hiadlovský), 26. Kněžour, 39. Matějíček (Legner), 49. Kněžour (Ekl), 65. Kněžour - 14. Stuchlík Z. (Stuchlík O.), 15. Zavadil (Stuchlík Z.), 18. Dolejš (Zezulka), 32. Stuchlík O. (Stuchlík Z.), 38. Skřivánek (Hartman), 57. Dolejš (Skřivánek). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 200.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O. (C), Vnuk, Zezulka, Záň D., Suchý, Totzauer – Stuchlík Z., Lisa, Zavadil, Dolejš, Hartman, Skřivánek, Burian, Hanák, Záň J., Mikšovský, Pecha. Trenér: Martin Hovořák.

Z neúspěšného výjezdu se muži museli ale rychle oklepat. V sobotu je čekalo pražské derby s lídry tabulky. Do vinohradské arény poprvé zavítali Black Angels.

Přestože Vinohrady téměř celých deset minut svému soupeři nedovolily vážněji ohrozit Weissgärbera, z úvodní branky se přesto radovali hosté. Melíšek dokázal dorazit střelu Halamy a otevřel tak skóre utkání. V úvodní třetině ale především vynikali brankáři na obou stranách, jelikož dohromady zlikvidovali hned 26 střeleckých pokusů.

Ve druhé třetině padalo o poznání více gólů. Nejprve při signalizovaném vyloučení srovnával Dolejš, o dvě minuty později ale opět vedli hosté po úspěšném zásahu Baumana. A bylo to opět na vinohradských. Náskok hostů vymazal Hartman a za pár okamžiků poslal domácí poprvé do vedení Zavadil. Přetahovaná ale nadále pokračovala a než zazněla siréna ohlašující konec druhé třetiny, dokázal opět srovnat Vaculík.

Po přehlídce gólů čekala oba týmy i vyloučení. Jako první se na trestnou lavici odporoučil Moravec, Vinohrady se ale nadále v přesilových hrách poněkud trápí.  To se ale nedalo říct o Black Angels. Vyloučení Dominika Záně potrestal Ludvík. Dlouho to vypadalo, že tento gól bude v závěrečném zúčtování ten rozhodující. SKV si dvě minuty před koncem vybralo oddechový čas a následně trenér Hovořák sáhl k power play. Vinohrady se dočkaly a Dolejš v čase 58:53 srovnával na 4:4.

Vinohrady tak podruhé za dva zápasy měly jistotu jednoho bodu, chtěly ale určitě i ten druhý. Prodloužení oba týmy hrály svědomitě, domácí měli možná o trochu více šancí, ale nakonec zápas dospěl do nájezdů. Trestná střílení byla spíše ve znamení zklamání střelců a oslav gólmanů. Nakonec se muselo rozhodovat až v sedmé sadě. K nájezdu se potřetí postavil Dolejš, který podruhé proměnil a na druhé straně si Weissgärber počíhal na kličku Renčína. SKV se tak mohlo radovat ze zisku druhého bodu.

TJ Sokol Královské Vinohrady - BLACK ANGELS 5:4pn (0:1, 3:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
26. Dolejš (Hartman), 32. Hartman, 34. Zavadil (Stuchlík O.), 59. Dolejš (Stuchlík Z.), rozhodující nájezd Dolejš - 16. Melíšek (Halama), 28. Bauman (Vaculík), 39. Vaculík (Velechovský), 49. Ludvík (Král). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 95.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O. (C), Vnuk, Zezulka, Záň D., Lanc, Totzauer, Suchý – Stuchlík Z., Zavadil, Záň J., Lisa, Dolejš, Skřivánek, Hartman, Burian, Pecha, Mikšovský, Hanák. Trenér: Martin Hovořák.