Související zápasy

SKV florbal

Dvě pohárové výhry znamenají první místo ve skupině

Sokolové si z východu republiky odvezli dvě vítězství a díky tomu postupují přímo do osmifinále Poháru Českého florbalu. Nejprve v pátek zvítězili 11:7 na půdě brněnských Troopers, v neděli pak otočili duel na hřišti ostravského FBC. Ve skupině D vrcholové části poháru obsadili první příčku.

Až do třetí části Troopers drželi s SKV krok. V závěrečném dějství sokolové poprvé v zápase odskočili o tři góly a nakonec triumfovali 11:7. „Dařilo se nám ve hře s balonkem, ale nebyli jsme dostatečně důrazní a precizní v obraně. Proto z toho byla přestřelka. V klíčových momentech jsme to ale zvládli, třetí třetinu jsme si poměrně pohlídali,“ načal své hodnocení nejlepší hráč SKV Matěj Horák.

„Myslím, že jsme měli více fyzických sil, protože jsme hráli hodně s míčkem a Troopers museli více bránit. Ve třetí třetině jsme měli na hřišti více prostoru a bylo to znát,“ dodal tříbodový Horák. Vedle něj ještě tři body zaznamenal Milan Bína, dva zápisy do statistik přidali Ondřej Pužman, Daniel Gärtner a Klavs Araks.

„Soupeř byl odhodlaný a neměl co ztratit. Pro nás to bylo těžké utkání, Troopers nám nedali nic zadarmo. V prvních dvou třetinách nám trochu chybělo lepší zakončení, měli jsme i nějaké přesilovky, které jsme nedokázali využít. Ve třetí třetině už jsme měli větší štěstí a napadaly nám tam góly,“ ohlédl se za pohárovým duelem asistent trenéra Marek Hluchý.

Troopers - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:11 (2:2, 3:4, 2:5)

Branky a nahrávky: 12. Blažek (Karásek), 13. Potáček (Voltner), 31. Jirásek (Zouhar), 34. Tylšar (Potáček), 39. Potáček (Trávníček), 43. Jirásek (Tylšar), 52. Jirásek (Lažek) – 6. Araks (Horák), 15. Pergler (Pužman), 30. Mervart (D. Gärtner), 36. Pražák (D. Gärtner), 37. Bína, 39. Pužman (Karásek), 42. Bajko, 43. Araks (Bína), 45. Jan Procházka, 51. Horák (Bína), 56. Horák (Hájek). Rozhodčí: L. Ležák, M. Ležák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 91.

Sestava SKV: Křepelka - Trojáček, Bačinský, Jiří Procházka, Doleček, Jan Procházka (C), Araks, Bajko, Mervart, Pražák - Pergler, Pužman, Karásek - Švejda, D. Gärtner, Řehák - Horák, Bína, Hájek. Trenér: Purkrábek.

Vinohradští zažili hrůzostrašný vstup do zápasu a už ve 13. minutě prohrávali 0:3. Alespoň snížení přišlo dvě minuty před pauzou, kdy skvělou přesilovkou kombinaci zakončil opět výborně hrající Matěj Horák. Stejný hráč pak ve druhé části přidal kontaktní gól po chytrém pasu Pavla Hájka. Srovnáno bylo ve 32. minutě. Další početní výhodu zužitkoval krásnou střelou do šibenice Milan Bína.

Sokolové byli v laufu a ve 38. minutě šli poprvé do vedení. Vladimír Bačinský bekhendovou kličkou překonal domácího brankáře Bindera a vstřelil svou první soutěžní trefu ve žlutočerném. Na začátku třetí části šly Vinohrady dokonce do dvougólového vedení. Daniel Gärtner z prostředka vyslal na domácí branku přízemní střelu a míček se zatřepotal v síti.

Ostravané už do konce zápasu pouze snížili. SKV pak nejtěsnější jednogólový náskok ubránilo a po vítězství ve skupině postupuje přímo do osmifinále poháru.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:5 (3:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Pobořil (Markkula), 10. Mikoláš (Šubert), 13. Pum (Viitanen), 54. Murín (Markkula) - 18. Horák (Bína), 23. Horák (Hájek), 32. Bína (Jan Procházka), 38. Bačinský (Pužman), 42. D. Gärtner (Švejda). Rozhodčí: Kubala, Mik. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 108.

Sestava SKV: Futschik - Trojáček, Bačinský, Jiří Procházka, Mervart, Jan Procházka (C), Araks, Bajko, Doleček - Pergler, Pužman, Karásek - Švejda, D. Gärtner, T. Gärtner - Horák, Bína, Hájek - Řehák. Trenér: Purkrábek.