2464_Trojacek_SKV_Vitkovice.JPG

Dvě třetiny na výhru proti favoritovi nestačily, SKV prohrálo s Vítkovicemi

V osmé minutě vedli 3:0, ještě po dvou třetinách to bylo 6:5 pro domácí a i v první desetiminutovce závěrečného dějství sokolové drželi krok. Nakonec ale s favorizovanými Vítkovicemi padli 7:11. Škoda posledních sedmi minut, které Vinohradským v duelu 21. kola Livesport Superligy nevyšly.

Třikrát úspěšně zakončující Ivan Pergler, třikrát asistující Matěj Horák. Jako přes kopírák padly první tři trefy Vinohrad do sítě Vítkovic a hosté byli jako opaření. Jenže postupem času se srovnali a zejména první vítkovická formace se dostávala do souvislého tlaku. Ten vyústil ve vyrovnání na 3:3. Ještě jednou do konce úvodní části se sokolové vrátili do vedení. Jan Procházka pohotově rozehrál standardní situaci a zakončující Daniel Keller neměl problém trefit branku. I na tento gól však hosté zareagovali. Ondřej Sidunov natáhl z dálky a srovnal na 4:4

Ve druhé části šli Vítkovičtí poprvé do vedení. Po další střele z větší vzdálenosti se z gólu radoval Štěpán Kaleta. Vinohradští srovnali ve 29. minutě v oslabení. Zbyněk Stuchlík krásnou přihrávkou od mantinelu uvolnil Kellera a ten přidal svou druhou trefu v utkání. A o chvíli později bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Trio Ondřej Plíhal, Daniel Gärtner, Tomáš Gärtner sehrálo skvělý protiútoku, na jehož konci posledně jmenovaný umístil míček za brankovou čáru. Po dvou třetinách SKV vedlo 6:5.

Úvod třetí dvacetiminutovky parádně vyšel Marku Matejčíkovi. Superligová stálice se dvakrát prosadil a podruhé v utkání šly Vítkovice do vedení. Vinohradští se vzchopili a naposledy se vrátili zpátky do duelu. Daniel Keller zády k brance bekhendem práskl do míčku a jeho střela dolétla do šibenice vítkovické branky. Gól sezony a 7:7! Bohužel to bylo naposledy, co Vinohrady držely s hosty krok. Pak totiž přišla silná sedmiminutovka. Během ní se třikrát prosadil Adam Šmíd, jednu trefu přidal Lukáš Fukala.

Vítkovice vyhrály na Vinohradech 11:7. Domácím na body nestačily ani hattricky Ivana Perglera a Daniela Kellera. „Rozhodlo dění po 50. minutě, kdy jsme udělali pár individuálních chyb a bohužel Vítkovice to byly schopné nekompromisně potrestat. Daly nám rychlé tři góly za sebou. My pak zkoušeli hru bez brankáře, kterou jsme ne úplně dobře odkomunikovali. Padl nám tam z toho další gól a ještě přišlo vyloučení. Tady jde chyba za námi trenéry,“ nebál se převzít zodpovědnost kouč SKV Jan Kapucián.

Přesto je třeba ocenit, že se sokolové velkého soupeře a jednoho z favoritů na triumf po základní části nezalekli. „Tvrdím, že jsme čtyřicet minut byli lepším týmem na hřišti. Přesně jsme věděli, co budou Vítkovice hrát. Podařilo se nám jejich hru eliminovat. Ale nějaké naše chybičky vrátily soupeře do zápasu. Na čtyřicet minut se nehraje, hraje se na šedesát,“ mrzelo trenéra Vinohrad.

V dalším kole SKV vycestuje do Ostravy, kde se střetne s FBC. V případě bodového zisku se Vinohradští mohou přiblížit jistotě účasti v předkole play off. „Bude to důležité utkání. Půjdeme do toho s plným nasazení. Máme nastavený nový režim, takže budeme postupně pracovat na tom, aby základní část byla z naší strany úspěšná. Jdeme zápas od zápasu a uvidíme, co bude dál,“ dodal Kapucián k nadcházejícímu střetu. Hrát se bude v sobotu od 17 hodin.

TJ Sokol Královské Vinohrady – 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:11 (4:4, 2:1, 1:6)

Branky a nahrávky: 1. Pergler (M. Horák), 4. Pergler (M. Horák), 8. Pergler (M. Horák), 18. Keller (Ja. Procházka), 29. Keller (Z. Stuchlík), 32. T. Gärtner (D. Gärtner), 47. Keller (Ji. Procházka) – 14. Hubálek (Matejčík), 15. L. Hájek (Fukala), 17. Zubek (Hubálek), 19. Sidunov (A. Šmíd), 22. Kaleta (Šindler), 42. Matejčík (Hubálek), 44. Matejčík (Fukala), 54. A. Šmíd, 55. Fukala (Hubálek), 56. A. Šmíd (Zubek), 59. A. Šmíd. Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 3:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 124.

Sestava SKV: Futschik - Trojáček, Bajko, Araks, Pražák, Jiří Procházka, Jan Procházka (C) - Horák, Pužman, Pergler - Pinkas, Žiška, Mervart - Keller, Z. Stuchlík, Hájek - T. Gärtner, D. Gärtner, Plíhal. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.