Dvě vysoká vítězství! Ladies vstoupily do další sezony v 1. lize suverénně

Dvě výhry, navíc pokaždé s dvouciferným počtem vstřelených branek. Ladies si na úvod nové sezony připsaly na domácí půdě plný počet bodů. Jedinou malinkou kaňkou na víkendovém počínání ženského áčka byla úvodní třetina s Ústím, kterou Severočešky ovládly 2:1. Svěřenkyně kouče Sigla ale duel nakonec otočily a další prvoligovou sezonu odstartovaly na výbornou.

Zápas s Ústím se v úvodní třetině nevyvíjel podle představ domácího celku. Hostující hráčky šly v divokém závěru první části do vedení a po vyrovnávací trefě Vejvodové znovu dokázaly odskočit o jeden gól. Obrat nastal až v prostřední dvacetiminutovce, když se postupně se prosadily Kutnarová, Bursová a Nigrinová.

Ladies ve zbytku zápasu navyšovaly skóre, ve třetí třetině přidaly dalších šest branek a nakonec zvítězily 10:3. Sedm bodů (2+5) zaznamenala ve formě hrající Kristýna Vejvodová. Pěti body přispěla navrátilkyně do vinohradského dresu Aneta Nigrinová. Hattrick přidala třetí členka elitního útoku Anna Kutnarová.

„Na úvod sezony jsme odehráli utkání proti dobře připravenému týmu, s kterým jsme se poměrně natrápili. V druhé půlce utkání jsme zlepšili hru a konečně vstřelili pár branek,“ oddechl si po utkání asistent trenéra Pavel Doubek. Ladies vykročily do nového ročníku pravou nohou.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Florbal Ústí 10:3 (1:2, 3:0, 6:1)

Branky a nahrávky: 19. Vejvodová (Bursová), 29. Kutnarová (Nigrinová), 35. Bursová (Vejvodová), 39. Nigrinová (Vejvodová), 42. Bursová (Kratochvílová), 46. Nigrinová (Vejvodová), 48. Vejvodová (Trunečková), 53. Kutnarová (Nigrinová), 55. Nigrinová (Vejvodová), 56. Kutnarová (Vejvodová) - 18. Poláková (Štolbová), 20. Poláková (Šímová), 58. Štolbová (Špírková). Rozhodčí: Fišer, Pavlík. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 45.

Sestava SKV: Kuchyňková - Trunečková (C), Dobisíková, Chlebcová, Cukrová - Kutnarová, Vejvodová, Nigrinová - Kalivodová, Kruberová, Bursová - Kratochvílová, Snopová. Trenéři: Sigl, Doubek.

V neděli pak Ladies stvrdily dobrou bilanci s Českou Lípou. Od sestupu z extraligy ženský A tým s tímto soupeřem ještě neztratil ani bod. Hostující florbalistky sice dokázaly ve třetí minutě srovnat na 1:1, bylo to však naposledy, co v utkání platil vyrovnaný stav.

Ve 13. minutě se trefila Vejvodová, Ladies přidaly do konce úvodní části ještě další dva góly a ve zbytku střetnutí podobně jako v sobotu už pouze navyšovaly skóre. Sedm kanadských bodů (1+6) tentokráte zapsala Aneta Nigrinová. Premiérový gól a hned hattrick v dresu SKV zaznamenala Kateřina Rybínová.

Tři góly stejně jako v sobotu vstřelila také Kutnarová. Premiérové ligové trefy za Vinohrady o víkendu vstřelily Ivana Hrušková a Karolína Snopová. Další prvoligové zápasy sehrají Ladies až v říjnu, kdy vycestují do Litvínova a Chomutova.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC Česká Lípa 14:2 (4:1, 6:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Trunečková (Rybínová), 13. Vejvodová (Nigrinová), 16. Kutnarová (Nigrinová), 19. Bursová (Hrušková), 23. Kutnarová (Nigrinová), 28. Rybínová (Dobisíková), 33. Snopová (Hrušková), 36. Rybínová (Nigrinová), 36. Kutnarová (Nigrinová), 37. Nigrinová (Vejvodová), 43. Rybínová (Kratochvílová), 44. Vejvodová (Vyrobíková), 51. Skalická (Nigrinová), 60. Lamková (Snopová) - 3. Ševčíková (Pavlíková), 22.  Ševčíková. Rozhodčí: Pavlík, Dolejší. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 11.

Sestava SKV: Vyrobíková - Trunečková (C), Dobisíková, Skalická, Bartůňková - Kutnarová, Vejvodová, Nigrinová - Kalivodová, Snopová, Hrušková - Kratochvílová, Rybínová, Bursová. Trenéři: Sigl, Doubek.