Elévové zářili, muži C se prali!

Konec března znamená, že se většina ligových soutěží už blíží ke konci a týmy bojují o nejlepší možné umístění.

Rezerva žen odehrála v sobotu v radlické nafukovačce jediný zápas s Královým Dvorem. Ženy B soutěži jasně kralují a proti týmu ze středu tabulky si připsaly další tři body za vítězství 4:2. Jejich kolegyně ženy C sehrály dvě utkání. Proti Kralupům se jim podařilo zvítězit těsně 3:2, ovšem na silné Athletics už nestačily a prohrály 1:4. I tak jsou prozatím se čtvrtým místem určitě spokojeny.

Muži C dále bojují o setrvání v páté nejvyšší soutěži, kde ze třinácti týmů padají určitě čtyři poslední týmy a pátý možná. První zápas odehráli s Kubánským Klanem, který měl stejně bodů jako céčko. Zápas se našim hráčům ale vůbec nepovedl a prohráli 5:9. Druhý zápas byl proti Desperados, kteří se pohybují v dolní části tabulky. Tento zápas už byl ze strany SKV mnohem lepší a po výsledku 13:7 slavili muži C vítězství, přestože byl zápas hodně emočně vyhrocený. Šest minut před koncem emoce vybouchly a celé střídačka soupeře vběhla na střídačku SKV, kde došlo k několika nepochopitelným incidentům, kdy soupeř i fyzicky napadl naše hráče. Všech nějakých 30 hráčů, včetně obou gólmanů, si pak asi 15 minut na půlce hřiště vyměňovali své názory. Rozhodčí sice červené karty nevytáhli, ale padlo několik osobních trestů. „První zápas byl z naší strany tragický. První dvě třetiny to vypadalo, že na hřišti vůbec nejsme. Třetí třetina už byla lepší, ale zvrátit utkání se nám nepovedlo. Druhý zápas byl zbytečně vyhrocený a to, co se stalo ve třetí třetině, s florbalem nemělo nic společného. V takových soutěžích ovšem ty emoce vybouchnou lehce a taková nepříjemná situace občas nastane. My jsme ale rádi, že jsme získali tři body,“ zhodnotil utkání gólman Záhora.

Starší žákyně v neděli odcestovaly až do Dolního Bousova, kde sehrály své další čtyři utkání. V prvním utkání proti domácí Florbalové akademii se jim povedlo zvítězit 7:3. Zbylé tři zápasy ovšem svěřenkyně trenéra Ondrejčíka prohrály. Padly s Tatranem 1:5, s rezervou Herbadentu 3:12 a s Benešovem 3:7. "V určitých momentech náš výkon nebyl špatný. Bohužel převážily chvíle, kdy jsme byli nekoncentrováni a vyráběli hrubé chyby. Holky si musí uvědomit, že každé střídání je třeba odjezdit naplno," vyjádřil se trenér Ondrejčík.

Parádní víkend prožili elévové 3+1. Ze všech tří zápasů získali plný počet bodů. Tým Vorms Praha porazili 7:3, následně si poradili s Chodovem „blue“ 5:3 a na závěr rozstříleli Tatran Střešovice 8:4.