Elite nasázelo Vinohradům 11 gólů

Ladies čekal těžký boj na domácí půdě, protože ze hřiště soupeře si přivezly nepříznivý stav série 0:2.

Už od začátku bylo jasné, že budou muset Ladies přidat. Lepší začátek však mělo Elite. Ve druhé minutě otevřela skóre Nela Havlíková. Domácím úvod zápasu nevyšel dle představ. Po gólu Havlíkové se domácí dostávaly dopředu zřídka. Poté přišla další rána v podobě gólu Elite. Chvátalová se dokázala natlačit přes obranu do velkého brankoviště a z blízkosti překonala Velčickou. Ladies neházely flintu do žita a snažily se vytvořit si šanci, která by snížila náskok hostů. Po pár minutách se Tvrzníková ocitla sama před Gécovou, ta ji ale vychytala. Domácím se nic nedařilo, a tak začalo zase úřadovat Elite. Nejdříve Jelínková s Rybičkovou vytaženým napadáním vybojovaly míček v brankovišti, ale Kotíková zázračným způsobem zabránila dalšímu gólu. Přesto o pár chvil později Radová vstřelila další branku. Na obou stranách se pak netrefovaly prázdné branky a vypadalo to, že se skóre už nezmění. Pak ale Zittová stihla včas přistoupit k osamocené Jiříčkové, která si chystala střelu a následně skvěle umístěnou ránou nad nohu a na vzdálenější tyčku navýšila náskok Elite.

Druhá třetina byla opatrná a týmy si držely po většině času balonek na své obranné polovině. Elite stačilo málo ke vstřelení dalšího gólu. Denková napřáhla od mantinelu a trefila prázdné místo v brance. Po několika minutách přidalo Elite další branku. Ta padla po špatné rozehrávce Vinohrad a Zittová se nemýlila. Ladies se přesto nadále snažily. Šádková zpoza branky našla Macurovou, ale ani ta nedokázala míček propasírovat za záda Gécové. Na druhé straně však Chvátalová překonala Velčickou. V závěru mohla zahrozit Macurová, ale těsně minula branku. Stav po dvou třetinách tak nevypadal pro domácí moc pozitivně – 0:7.

První útok Vinohrad se ihned po buly dostal do šance, ale Tvzníková promáchla. Elite bylo asi stále ještě v šatně, když Hyršlová s Čermákovou rozehrávaly standardku z rohu. Druhá jmenovaná totiž po výběhu překonala Gecovou. Čermáková byla i nadále velice aktivní a střelou z první nadělala Gecové další problémy. To nebylo ale platné, protože Elite si vyběhlo do protiútoku a odskočilo Vinohradům už na 1:8. V útoku pak Černovská natáhla k prudké střele, ale trefila jen spoluhráčku Šádkovou, která jí gól očividně nepřála. Další akce skončila snížením. Zpoza branky našla Reichová volnou Tvrzníkovou a ta z první posílala míček do sítě. To, co se stalo, si asi domyslíte, přišla další branka Elite. Jelínková poslala na párek dvě hráčky Vinohrad a předkládala do prázdné Rybičkové, ta si se zakončením vůbec nelámala hlavu a zatloukla míček do branky. Další gól měla na svědomí Havlíková, Velčická byla bezmocná. Elite vystřídalo gólmanky a zároveň přidalo další gól, který vstřelila Lamková. Pár vteřin před koncem šly Ladies do šesti, protože z týmu Elite byla vyloučena hráčka Vranová za hru rukou. Změnu skóre už to však nepřineslo.

TJ SKV - Elite Praha 2:11 (0:4, 0:3, 2:4)

Branky a nahrávky: 42. Čermáková (Hyršlová), 50. Tvrzníková (Reichová) – 3. Havlíková (Vranová), 8. Chvátalová (Zittová), 15. Radová, 20. Zittová, 24. Denková (Chvátalová), 35. Zittová, 37. Chvátalová (Zittová), 45. Jelínková (Frantíková), 51. Rybičková (Jelínková), 51. Havlíková (Chvátalová), 54. Lamková (Havlíková). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 76.

Sestava SKV: Velčická - Honzová, Strejcovská, Kotíková, Sladkovská, Valášková (C) - Jiříčková, Tvrzníková, Bartošová - Macurová, Šádková, Černovská - Petřeková, Hyršlová, Čermáková - Reichová. Trenér: Jiří Kotík.