ELITE si po boji odvezlo všechny body

Dal se očekávát velice vyrovnaný zápas. Ladies v předchozím zápase s ELITE prohrály v prodloužení, kdy po první třetině vedly 3:0. Tentokrát se role téměř totožně prohodily. ELITE na začátku třetí třetiny odskočily na vedení 3:0 a pak se najednou Vinohrady rozehrály a 4 góly se dostaly do vedení.

ELITE se pohybuje kolem středu tabulky, za to domácí si stále hlídají úplný chvost. I tak se dal čekat vyrovnaný zápas. Ne pohledný, ale vyrovnaný. A první třetina tato slova jen potrvdila. Fanoušek si nemohl být jistý, na jaký sport se přišel podívat. Plácaná, odpalovaná? Jedno bylo jasné, k extraligovému florbalu to mělo daleko. První třetina byla nervózní a od obou týmů přicházely velké nepřesnosti. Ani jeden ale nedokázal chybu soupeře využít, ELITE se dokonce dostalo do početní výhody, protože Dobisíková sekala. Ladies však ukázaly, že oslabení jim v posledních případech jdou a i při troše štěstí se po první třetině šlo do šaten za stavu 0:0.

Alespoň v domácí šatně přišel jasný názor trenéra, že by se měl začít hrát florbal. Vypadalo to však, že na tento pokyn zareagoval spíše hostující tým. Ten měl totiž mírně navrh, dostával se do více šancí, dokázal několikrát vystřelit na bránu (dvakrát tolik co domácí). Při Vinohradech stálo také štěstí, nebo si prostě Kutnarová, která zrovna slavila narozeniny, dokázala opravdu dobře postavit bránu. Tyčka za jejími zády zazvonila opradu vícekrát, než je zdrávo. Ve 33. minutě už hostující ale udeřily. A byl to gól, který asi odpovídal aktuální úrovni hry. Nahození z poloviny hřiště zapadlo za Kutnarovou a švédka Ryman se šla radovat. 2 minuty na to přišla další nepřesná střela a Miklíková zajistila svému týmu vedení o dva góly. Pak ale hostující celek dal domácím šanci alespoň ke snížení. Denková blokovala hokejku a šlo se na přesilovku. Vinohrady si dokázaly vytvořit pěkné šance, ale ani jednu hráčku nenapadlo, že by se také mělo vystřelit. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:0 pro hostující tým.

Chtělo to změnu, a tak domácí stáhly hru na dvě pětky a doufaly, že se hráčky konečně probudí. Ale již ve 2. minutě Miklíková stála na správném místě a doklepla střelu Ryman do prázdné brány. Domácí se však nevzdaly, věděly, že stav 3:0 nic neznamená. Konečně začaly dávat na rady trenérů a ve 45. minutě Tvrzníková poprvé za celý zápas vystřelila z první a nahrávku od Vejvodové uklidla k pravé tyči. Naděje stále žije. Touto střelou také vyhodila hostující gólmanku Gécovou a i nejspíš to vehnalo domácím další sílu. 2 minuty po snížení se ke střele odhodlala i Bartošová a její střela od mantinelu zaplula za střídající Zelenou. A to nebylo vše. Po 40 vteřinách se po standardce z rohu prosazuje Vavřinová a skóre bylo vyrovnané. Pak však přišlo sporné vyloučení, kdy Honzová poslala soupeřku za mantinel a domácí šly do čtyř. Při SKV zase stálo štěstí, ale to ke sportu patří. Reischlová několikrát ohrozila Kutnarovou, ale 8 vteřin po ukončení vyloučení se dopředu dostala Čermáková a krásnou střelou nad nohu dostala domácí do vedení. Tato stíhací jízda se musela divákům líbit. Avšak ELITE neřeklo ještě sbohem. V 53. minutě se za hosty konečně prosadila Reischlová, která měla za celý zápas opravdu velký počet šancí. Vyrovnané skóre nevydrželo dlouho a 5 minut před koncem třetiny se prosazuje Nosková. A stálo to nebylo vše. 22 vteřin po zvýšení na 5:4 Zlámalová zajišťuje hostům vedení o 2 góly. SKV si vybralo timeout, Kytka dal najevo jasně svou nespokojenost a ta vyústila v pátý gól domácích z hole Vavřinové, která ze středu vymetla všechny zbývající pavučiny. To ale bylo vše. Utkání skončilo 6:5 pro ELITE a všechny tři body si odvážejí na Děkanku.

Další zápas čeká Ladies již v sobotu na hřišti Olomouce, bude to tedy souboj posledního s předposledním. Doufejme, že si Vinohrady přivezou nějaké ty suvenýry v podobě bodů!

TJ SKV - ELITE PRAHA 5:6 (0:0, 0:2, 5:4)

Branky a nahrávky: 45. Tvrzníková (Vejvodová), 47. Bartošová (Lingová), 48. Vavřinová (Bartošová), 51. Čermáková, 57. Vavřinová – 33. Ryman (Denková), 35. Miklíková (Ryman), 42. Miklíková (Ryman), 53. Reischlová (Vranová), 56. Nosková (Ryman), 56. Zlámalová (Ryman). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváků: 35.

Sestava SKV: Kutnarová - Honzová (C), Lingová, Sladkovská, Čermáková, F. Kutnarová - Jarešová, Vejvodová, Tvrzníková - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Zelníčková, Bartůňková, Šádková. Trenér: Boleslav Kytka.